Previous
Next
Previous
Next

„Młodzież zapobiega pożarom” – Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

DSCF625815 marca w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się eliminacje gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzie zapobiega pożarom”. W eliminacjach wzięło udział ogółem 23 uczniów uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjów na terenie miasta Dębica.
W eliminacjach na poziomie szkół podstawowych wzięło udział 17 uczniów z prawie wszystkich dębickich podstawówek oraz 6 uczniów miejskich gimnazjów. Uczestnicy turnieju mieli za zadanie rozwiązać test wyboru zawierający 30 pytań. Wśród pytań znalazły się m.in. pytania dotyczące składu jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, pytanie ile jednostek OSP z powiatu dębickiego należy obecnie do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego czy jak się nazywa szkoła kształcąca kadry aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. W teście znalazły się także pytania dotyczące technicznych zagadnień takich jak w którą stronę powinny otwierać się drzwi stanowiące wyjście ewakuacyjne, czy w jakiej szerokości powinien być zapewniony dostęp do gaśnic.
Komisja w składzie: Zdzisław Wanat, Jan Moskal, Grzegorz Tomaszewski, Krzysztof Bizoń, Maria Ochab po dokonaniu oceny prac pisemnych i przeprowadzeniu rozgrywek finałowych zdecydowała o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu w kategorii szkół podstawowych Jakuba Jaszcza, Jakuba Przywary i Kamila Śliwy. W kategorii gimnazjów do dalszego etapu przeszli: Aleksandra Górz i Kinga Kocoł.
Wszystkim laureatom gratulacje i dyplomy wręczyli dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusz Kozak oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy Zdzisław Wanat i Jan Moskal.
Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Urząd Miejski w Dębicy oraz Firmę Oponiarską Dębica S.A. a na zakończenie czekał na nich słodki poczęstunek.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.