Previous
Next
Previous
Next

Konferencja i warsztaty o nowych mediach

nowe-media_warsztaty_internetKatolickie Centrum Edukacji KANA zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego na konferencję i warsztaty pod hasłem: Nowe media. Drogi czy bezdroża? Zajęcia poprowadzą wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, m.in.: ks. dr hab. Jarosław Woźniak, o. dr Mirosław Chmielewski oraz dr Dorota Bis. Spotkanie odbędzie się w piątek 8 kwietnia o godz. 10:00 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy.
Nowe media. Drogi czy bezdroża, to konwersatorium nad nowymi środkami komunikacji. Internet, smartfon czy tablet to urządzenia z których większość z nas korzysta na co dzień. Jeszcze pod koniec XX wieku dostęp do internetu miał niewielki procent społeczeństwa.
Dzisiaj ponad 80% Polaków korzysta z podłączonych do sieci urządzeń elektronicznych. Warsztaty mają odpowiedzieć na pytanie czy nowe media są dla nas szansą czy zagrożeniem oraz w jaki sposób można mądrze, roztropnie i z pożytkiem korzystać z wirtualnej sieci.
Zajęcia poprowadzą pracownicy naukowi oraz doktoranci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.
Po otwarciu konferencji uczestnicy zostaną rozesłani do pracy w grupach. Na zakończenie odbędzie się podsumowanie projektu.
Spotkanie będzie częścią V Dębickiej Debaty o Rodzinie. Jej organizatorami są: Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich, Parafia Matki Bożej Anielskiej, Stowarzyszenie Dobroć, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Powiat Dębicki, Miasto Dębica oraz Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy.
Zajęcia przedpołudniowe będą wstępem do sympozjum popularno-naukowego, które odbędzie się tego samego dnia (w piątek 8 kwietnia) o godz. 16:30 w podziemiach kościoła klasztornego (Dębica, ul. Krakowska 15).
Organizatorem porannej konferencji jest Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy, realizujące projekt: Organizacja zajęć edukacyjnych i wychowawczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego w roku szkolnym 2015/2016.
To już druga tego rodzaju inicjatywa KANY, adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przed rokiem odbyła się konferencja pod hasłem: Czy współczesna młodzież mówi NIE uzależnieniom?, podczas której dyskutowano m.in. nad nowymi formami uzależnień jak napoje energetyczne czy nadmierne opalanie (tanoreksja).
Tegoroczna konferencja odbędzie się w piątek 8 kwietnia w podziemiach kościoła pw. Ducha Świętego w Dębicy. Początek o godzinie 10:00.
źródło: KANA Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.