Previous
Next
Previous
Next

Od piątku można składać wnioski do programu Rodzina 500 +

mops-500-20160330105424Od piątku, 1 kwietnia 2016 r. w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przy ul. Ratuszowej 6 można składać wnioski na świadczenia wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 +”. Wnioski można składać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30. Dodatkowo w najbliższą sobotę 2 kwietnia wnioski będą przyjmowane od g. 8.00 – 13.00.

Program „Rodzina 500+”  to forma pomocy  finansowej ze strony państwa dla rodzin wychowujących dzieci.  Celem programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego, a także realne wsparcie w wychowaniu dzieci.   Dla mieszkańców Dębicy realizatorem Programu „Rodzina 500+” jest  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Według wstępnych szacunków w mieście Dębica programem „Rodzina 500 +” objętych zostanie blisko 6 tysięcy dzieci (około 3 tysięcy rodzin).
„Obsługą zadania będą zajmować się  wszyscy pracownicy MOPS a w szczególności  pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych.  Do obsługi zadania zostanie zatrudnionych w MOPS dwóch nowych pracowników. Ponadto do pomocy przy realizacji zadania  zaangażowano 3 stażystów z Powiatowego Urzędu Pracy” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.
Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w formie papierowej można było odbierać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej od 14 marca 2016 r. lub  pobierać ze strony: www.mops-debica.pl
Wnioski o świadczenie wychowawcze, czyli 500+ można będzie składać od 1 kwietnia 2016r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Dębicy w Dziale Świadczeń Rodzinnych ul. Ratuszowa 6 lub  wysłać pocztą (najlepiej listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru) na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy ul. Akademicka 12, 39-200 Dębica, z dopiskiem „wniosek 500+”
Wniosek on-line o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć również  za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl), ePUAP
Od 1 do 15 kwietnia zostaną wydłużone godziny pracy Ośrodka i w tych dniach placówka będzie czynna w dni robocze  w godz. od 7.30 do 18.00
„Aby wyjść naprzeciw wnioskodawcom Dział Świadczeń Rodzinnych w MOPS będzie pracował w sobotę 2 kwietnia w godz. od 8.00 – 13.00.  Ponadto jeżeli będzie taka potrzeba będziemy pełnić dyżur w sobotę 9 kwietnia 2016r. Wszelkie informacje na ten temat będą umieszczane na stronach internetowych MOPS i Urzędu Miasta Dębica” – dodaje Małgorzata Kędzior.
Dodatkowo uruchomiona została infolinia  za pośrednictwem której pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie udzielają informacji z zakresu ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci  500 + pod numerem  telefonu 800 100 990. Ponadto  uruchomiona jest również infolinia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod numerem telefonu 22 529 06 68.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.