Previous
Next
Previous
Next

Konkurs „Wielkanocne potyczki”

Wielkanocne-Potyczki-30W myśl zbliżającej się Wielkanocy – najstarszego a zarazem najważniejszego święta  w katolickim roku liturgicznym – 15 marca 2016r. zorganizowaliśmy w naszej szkole wyjątkowy konkurs – „Wielkanocne Potyczki” . W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie niepełnosprawni z klas IV-VI naszej szkoły. Jego tematyka nawiązywała do tradycji wielkanocnych praktykowanych w większości polskich domów. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielkami zostali zaproszeni do pięknie udekorowanej na tą okazję świetlicy gdzie rozegrał się konkurs. Na początek musieli rozwiązać ciekawy rebus, którego hasłem był temat naszego konkursu , czyli „Wielkanocne Potyczki”. Kolejnym etapem było tradycyjne szukanie jajek i odpowiadanie na znalezione w nich zagadki. W trakcie zajęć uczniowie uczestnicząc również w quizie „prawda /fałsz” mogli przypomnieć sobie i utrwalić tradycje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi.
Kolejną część naszego konkursu stanowiło zadanie plastyczne. Uczniowie z dużym zapałem zabrali się do wykonania wielkanocnych kurczaczków na patyku. W trakcie ostatniego etapu poćwiczyliśmy koordynację ruchową uczestnicząc w krótkich zajęciach sportowych polegających na biegu z jajkiem na łyżce. Oczywiście wszyscy uczniowie biorący udział w naszym konkursie okazali się jego zwycięzcami, na zakończenie każdy z nich otrzymał gratulacje, dyplom i piękną palmę wielkanocną z rąk pani dyrektor Alicji Prus. Po wykonaniu wspólnej fotografii wszyscy z uśmiechem na ustach udali się na dalsze zajecia.
Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom, zaangażowanym nauczycielom i  dyrekcji. Organizatorzy:K. Gawle,  E. Gierłach i T. Szeliga
Źródło: SP nr 11 w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.