Previous
Next
Previous
Next

Pustków-Osiedle obrońcą tytułu

20160312_091132Faza grupowa, ćwierćfinały, półfinały i – ten najtrudniejszy, rozstrzygnięty dopiero w rzutach karnych – finał! Taką drogę do zwycięstwa musieli przejść członkowie KSM Pustków-Osiedle, by obronić tytuł mistrza z poprzedniego roku!
Łącznie 40 meczy fazy grupowej i 8 meczy części finałowej rozegrano 12 marca w czasie XVI Turnieju Halowej Piłki Nożnej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej. Rozgrywki sportowe cieszą się coraz większą popularnością wśród członków stowarzyszenia, o czym świadczyć może rekordowa liczba zgłoszonych drużyn – w zawodach wzięło udział łącznie 20 drużyn.
Po 6 godzinach wyrównanej walki została wyłoniona najlepsza trójka turnieju. Pierwsze miejsca zajęły kolejno drużyny z Pustkowa-Osiedla, Zgórska i Marcinkowic. Wyrażenie „obrona tytułu” nabrała w sobotę podwójnego znaczenia dla wygranej ekipy – w dużej mierze to właśnie dzięki dwóm obronom najlepszego bramkarza turnieju Jana Maślanki w rzutach karnych, mogli oni świętować swoje zwycięstwo. Statuetka najlepszego zawodnika rozgrywek została przyznana Szymonowi Wnękowi, grającemu w reprezentacji Zgórska. Puchar FAIR PLAY trafił w ręce Łomnicy Zdroju, a za niezawodny doping Marcinkowice otrzymały puchar dla najlepszych kibiców.
W turnieju wzięły również udział zespoły z Wojnicza, Zbylitowskiej Góry, Podegrodzia, Gromnika, Ciężkowic, Łęgu Tarnowskiego, Kamionki Wielkiej, Żabna, Grybowa, Wadowic Górnych, Pogórskiej Woli, Borek , Tuchowa, Gręboszowa i Luszowic.
Angelika Biernat

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.