Previous
Next
Previous
Next

Sołectwo Brzeźnica Triumfatorem XII Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Dębica

???????????????????????????????5 marca br. w hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie –Osiedlu, odbył się XII Turniej Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Dębica o puchar Wójta Gminy Dębica, Przewodniczącego Rady Gminy Dębica oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Rada Sołectwa Pustkowa-Osiedla oraz Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura.
W turnieju wzięło udział 13 sołectw Gminy Dębica (Latoszyn, Stasiówka, Nagawczyna, Pustków-Osiedle, Głobikowa, Paszczyna, Pustków, Kozłów, Pustynia, Brzeźnica, Stobierna, Podgrodzie, Pustków-Krownice), które zostały podzielone na cztery grupy, w których rywalizacja toczyła się w systemie każdy z każdym. Awans do kolejnej fazy turnieju uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Od fazy ćwierćfinałów pomimo panującej wspaniałej atmosfery rywalizacja stawała się coraz większa, co owocowało długimi i zaciętymi pojedynkami o każdy punkt. W półfinałach byliśmy świadkami dwóch bardzo interesujących pojedynków, szczególnie emocjonujący był mecz Brzeźnicy ze Stobierną, w którym szala zwycięstwa przechylała się na korzyść jednej i drugiej drużyny. Ostatecznie o tym, kto zagra w finale miał zdecydować tie-break, którym piłki meczowe miała drużyna ze Stobiernej, jednak zimną krew zachowali zawodnicy z Brzeźnicy i to oni awansowali do finału, w którym przyszło im zmierzyć się z Latoszynem, który wcześniej pokonał zawodników z Pustkowa. W meczu o trzecie miejsce byliśmy świadkami zaciętej i emocjonującej walki, z której zwycięsko wyszła z Pustkowa. Finał zwiastował nam emocje do samego końca meczu, początkowo wszystko układało się po myśli drużyny z Brzeźnicy, jednak jak na obrońców tytułu ekipa z Latoszyna nie składała broni i doprowadziła do tie-breaka. Przez długi czas wynik utrzymywał się na styku, jednak w końcówce drużynie z Latoszyna udało się wyjść na prowadzenie 14:11, wtedy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty i zawodnikom z Latoszyna uda obronić się zeszłoroczny tytuł, jednak w tym roku mistrzem końcówek grającym z nożem na gardle była drużyna z Brzeźnicy, która zachowując zimną krew oraz wykorzystując swoje doświadczenie najpierw doprowadziła do remisu, a przy swojej piłce meczowej zdobyła zwycięski punkt, tym samym zwyciężając po pięknej sportowej walce w całym turnieju.
Turniej Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Dębica to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspaniała przyjazna atmosfera, która panuje od samego początku do końca turnieju. Jest to również doskonała okazja do integracji wszystkich uczestników, zawierania nowych znajomości oraz aktywnego spędzenia czasu wolnego.
Podczas turnieju komisja konkursowa składająca się z sędziów oraz sekretarza wyróżniła:
– Orła Parkietu, którym został Łukasz Jachym z Brzeźnicy,
– Jaskółkę Parkietu, którą została Renata Surman z Pustkowa-Krownice,
– Samorządowca Turnieju, którym został Marcin Ciszek z Stobiernej,
– Seniora Parkietu, którym został Józef Rak z Pustyni.
Wyłonieni zwycięscy otrzymali pamiątkowe statuetki.
Na zakończenie turnieju Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy za udział w XII Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Dębica, natomiast zdobywcy I – IV miejsca otrzymali puchary, dyplomy oraz sprzęt sportowy.
Klasyfikacja końcowa :
I Miejsce – Brzeźnica ( Stanisław Rokosz, Jacek Drobot, Grzegorz Drozd, Łukasz Jachym, Zenon Kuczek, Janusz Gaweł, Jacek Sola, Wojciech Szewc)
II Miejsce – Latoszyn
III Miejsce – Pustków
IV Miejsce – Stobierna
W tym miejscu za pomoc w zorganizowaniu turnieju pragniemy złożyć ogromne wyrazy podziękowania dla:
Jana Halwy – firma budowlana HABES Brzeźnica,
Aleksandra Reguły – Radny Powiatu Dębickiego,
Rafała Polańskiego – Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Brzeźnicy,
Tomasza Pazdana z Kozłowa,
Stanisława Wróbla – Mini Market Brzeźnica,
Agnieszki Kania – Dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu,
Grzegorza Pietrzyka – Radnego Gminy Dębica ( sekretarz turnieju )
Radzie Sołectwa Pustkowa-Osiedla na czele z Sołtysem Panem Piotrem Żyburą
 

Podziel się z innymi

Shares

Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.