Previous
Next
Previous
Next

Tartak na skraju miasta

IMG_5092
W tym biznesie jak w każdym innym liczy się jakość i cena towaru jaką oferuje się nabywcy – mówi Roman Misiewicz, właściciel tartaku w Dębicy.

Dębica to miasto, które kojarzy się głównie z oponami, ale działają tu różne firmy. Tuż przy obwodnicy powstał, i nieźle funkcjonuje, tartak pod  nazwą „Tarcica.az.pl”. Jego właściciel Roman Misiewicz mówi, że to  biznes jak każdy inny – liczy się jakość i cena towaru który się oferuje nabywcy.
-Czasem przychodzą do mnie klienci, którzy wcześniej kupili deskę w  markecie budowlanym za 50 zł. Gdy pytają mnie o cenę identycznej   dostępnej w moim tartaku mówię im, że kosztuje ona na przykład 7 zł. Oczy robią im  się okrągłe jak przysłowiowe pięć złotych – mówi ze śmiechem Roman Misiewicz. Za pięćdziesiąt złotych mogliby mieć siedem takich desek. Na czym polega praca tartaku ? W wielkim skrócie na sprzedaży tarcicy  czyli pociętego na elementy takie jak deski, krokwie czy łaty drzewa. – Drzewo kupujemy w okolicznych nadleśnictwach. O zakupie decyduje  jakość i cena oraz jego przeznaczenie – zdradza tajniki swojego biznesu  właściciel. U nas można zamówić każdy element na dowolną konstrukcję czy  to będzie np. dom, dach czy altana ogrodowa. Tniemy drzewo na wymiary  podane przez klienta i dowozimy na wskazane miejsce. Na pytanie czy to dochodowy interes Roman Misiewicz uśmiecha się. –
Każdy biznes, żeby dobrze funkcjonował wymaga dużo pracy i poświęcenia. Da się z niego żyć, ale  konkurencja jak, prawie w każdej branży, jest tu duża. Czasem trafia się na  nieuczciwych kontrahentów i zyski mogą gwałtownie stopnieć –  odpowiada Misiewicz.
Budowa autostrady to był prawdziwy bieg z przeszkodami dla wielu przedsiębiorców.
-Odniosłem wrażenie, że tu każdy czekał na okazję, żeby kogoś oszukać – wspomina ten okres właściciel tartaku. Sam straciłem podczas budowy
autostrady trochę grosza. W jednej sytuacji gdy się zorientowałem, że kontrahent nie zamierza zapłacić udało mi się odzyskać cześć desek,
które już zawiozłem na budowę tej drogi do Rzeszowa. W innym przypadku czekałem pod domem właściciela firmy, której dostarczyłem tarcicę, kilka
godzin, aby odzyskać należność – opowiada przedsiębiorca. Biznes w naszym polskim wymiarze ma niejedno oblicze, nie zawsze przyjazne.
Tartak A.Z mieści się w Dębicy, przy ulicy Polnej 2, tel. 886-077-466.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.