Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Trener z Dębicy na Mistrzostwach Świata.

IMGP8771--1200Q100W9Mowa tutaj o Arkadiuszu Burnacie – trenerze koordynatorze z Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica. Po raz kolejny wraz z kadra Polski do lat 18 – popularnym U18 przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie wspomnianej wcześniej kategorii wiekowej, które na początku kwietnia odbędą się w Rumuńskim mieście Brasov. Rozgrywki o charakterze Mistrzostw Świata w tej kategorii wiekowej rozpoczęły się stosunkowo niedawno, bo w 1999 i są podzielone w sposób analogiczny do starszych grup wiekowych. 

Reprezentacja rozpoczęła swoje przygotowania w Krynicy, później przeniesie się do Tych, rozegra mecze kontrolne również w Czechach, a od 3 do 10 kwietnia 2016 Reprezentacja będzie uczestniczyć turnieju finałowym Dywizji II grupy A. Przeciwnikami Biało-czerwonych będą drużyny: Chorwacji, Litwy, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz gospodarzy – Rumunii.
Właśnie teraz dużymi krokami zbliża się najważniejszy sprawdzian wykonanej przez sztab trenerski pracy – Mistrzostwa Świata. Trzon kardy stanowią zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu Hokej na Lodzie z Sosnowca, aczkolwiek swoje miejsce w kadrze znaleźli zawodnicy na co dzień grający w USA, Kanadzie, Czechach, Słowacji, Szwecji, Niemczech oraz na Białorusi.
Arkadiusz Burnat w dębickim klubie trenuje grupy naboru/ pierwszych klas hokejowych, młodzików oraz seniorów. Jako Asystent trenera Jarosława Morawieckiego z kadrą współpracuje od ponad roku. Kibicujemy szczególnie naszemu trenerowi bo jak wiadomo – praca z najlepszymi jest nie tylko wymagająca, ale świadczy przede wszystkim o wysokich kompetencjach zawodowych Arkadiusza Burnata.
Reprezentację U-18 mogliśmy oglądać na dębickim lodowisku podczas dwóch międzynarodowych turniejów, mam nadzieję, że chłopcy powalczą, pokażą pazur w Rumunii i awansują do Dywizji I – mówi Marcin Hadowski, prezes UKH Dębica oraz członek zarządu PZHL.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.