Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W „Pino” grają dla Kuby

plakacik kubuśKuba ma 11 lat. Chłopiec cierpi na przepuklinę oponowo – mózgową. Jest to przemieszczenie struktur mózgowia i opon przez wrodzony ubytek w pokrywie kostnej czaszki. W roku 2006 Kuba przeszedł operację zamknięcia kości czaszki poprzez jej  zespolenie sztucznym wypełnieniem. Chłopiec znajduje się pod stałą opieką neurologów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
Do prawidłowego funkcjonowania chłopca niezbędny jest kask korekcyjny do leczenia deformacji czaszki. Dzięki niemu Kuba będzie mógł uczestniczyć we wszystkich zajęciach organizowanych na terenie szkoły oraz w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Iskierka”, działającej przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy. Na ten moment chłopiec wymaga szczególnej uwagi ze strony dorosłych. W obawie przed urazem wadliwej części czaszki, Kuba nie uczestniczy w wielu zajęciach. Dodać należy, że chłopiec jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem. Jest uzdolniony muzycznie, pięknie śpiewa i nadal chciałby rozwijać swój talent.
Podstawowym problemem rodziny, jest kwestia finansowa. Koszty leczenia oraz zakupu kasku korekcyjnego stanowią poważną barierę w walce o usamodzielnienie Kuby. Dlatego też zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o zrozumienie i wsparcie. Zapraszamy również do czynnego udziału w turnieju bilardowym, z którego dochód w całości przeznaczony jest na zakup ortezy, w dniu 3 kwietnia w Sportowym Klubie Bilardowym „PINO” przy ul. Konarskiego. Każda pomoc z Państwa strony, to szansa na lepsze jutro Kubusia. Osoby zainteresowane wsparciem finansowym prosimy o wpłaty na rachunek bankowy, Caritas NSPJ Dębica 95 1240 4807 1111 0000 5536 3596, z dopiskiem „Gramy dla Kuby”.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.