Previous
Next

Harcerze z Dębicy w „Leśnej Szkole Przetrwania”

16_biwak_ns_1W dniach 15-17 kwietnia 2016r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu odbył się X jubileuszowy Ogólnopolski Biwak Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku pod hasłem „Leśna szkoła przetrwania”. Już kolejny raz wybrali się tam harcerze z dębickiej 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej NS z Zespołu Szkół Specjalnych.

Pierwszego dnia harcerze mogli sprawdzić celność swoich oczu podczas zajęć na Strzelnicy „Vis” w Mielcu. Każdy próbował swoich sił w strzelaniu do tarczy pod okiem instruktora Klubu Strzeleckiego OGNIOMISTRZ. Dla większości były to pierwsze takie doświadczenia. Wieczorem odbył się uroczysty kominek z prezentacją drużyn.

Drugi dzień biwaku rozpoczął się od spotkania ze strzelcami na polanie z obeliskiem poświęconym „Żołnierzom wyklętym” w Szydłowcu. Po zajęciach ze strzelania, rozkładania i składania broni drużyny wyruszyły na leśną grę terenową. Po południu na harcerzy czekała niespodzianka w postaci prezentacji przygotowanej przez Stowarzyszenie Kawalerii Konnej im. 5 Pułku Strzelców Konnych w Dobryninie. Pokaz zrobił duże wrażenie i bardzo się wszystkim podobał. Chętni mogli pojeździć konno.

Wieczorem były wspólne pląsy i tańce przy muzyce. Biwak tradycyjnie zakończył się udziałem uczestników we Mszy Świętej w kościele Trójcy Przenajświętszej w Mielcu i apelem pożegnalnym, podczas którego wręczono dyplomy, medale pamiątkowe oraz upominki dla drużyn.

Udział dębickich harcerzy w biwaku był współfinansowany przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.