Previous
Next
Previous
Next

Najlepsi uczniowie gminy Dębica otrzymali stypendia

331514498Uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjów, Szkół Średnich, a także Uczelni Wyższych odebrali decyzje przyznające im stypendia naukowo-socjalne.

Stypendia te zostały wprowadzone w 2004 roku i od tego czasu łącznie wydano ich już 2304 o łącznej kwocie 510.000,00. Liczba przyznanych stypendiów na ten semestr to 44, natomiast, w analogicznym okresie 52 osoby zakwalifikowały się do otrzymania tego świadczenia w 2015 r. We wrześniu 2015 roku było wydanych 76 decyzji o przyznanie stypendiów. Całkowita kwota przeznaczona na wypłacenie stypendiów w pierwszym semestrze nauki, tak samo jak w roku ubiegłym wynosi 40.000,00 zł.
 
Stypendia 2016- marzec:
Szkoła Podstawowa- liczba osób 14, kwota przyznana 170,00 zł miesięcznie.
Gimnazjum- liczba osób13, kwota przyznana 190,00 zł miesięcznie.
Średnie – liczba osób 7, kwota przyznana 340,00 zł miesięcznie.
Studia- liczba osób 10, kwota przyznana 700,00 zł miesięcznie.
 
W klasach 4-6 Szkół Podstawowych oraz 1-3 Gimnazjów wypłacane jest także wprowadzone przez Gminę w 2015 roku stypendium naukowe, które w tym roku wynosi  101.000,00 zł. Stypendia naukowe są oparte całkowicie na systemie oświaty, już bez ukłonu w stronę warunków socjalnych ucznia. Liczą się tu tylko osiągane wyniki w nauce. Gmina Dębica przyznaje środki Szkołom, gdzie Dyrektorzy powołują Komisję i zgodnie z regulaminem przyznają stypendia. W 2015 było 48.000 teraz 53.000,00 zł.
 
Chcemy również wprowadzić stypendia dla młodzieży osiągającej dobre wyniki sportowe. Na chwilę obecną robimy rozeznanie warunków i możliwości formalno-prawne. Chcemy żeby  młodzież rozwijała swoje talenty, a przykład osoby, która przyszła pierwsza na myśl Wójtowi to osiągający bardzo dobre wyniki w boksie uczeń z Brzeźnicy. Wójt widzi potrzebę wspierania uzdolnionych uczniów ponieważ niejednokrotnie zdarza się tak, że Ci najzdolniejsi nie mają warunków finansowych na dalszy rozwój i pielęgnację swojej pasji. Pamięta, jak na bieżni w Brzeźnicy mieszkaniec Gminy Dębica wygrywał z innymi zawodnikami biegnąc boso, ponieważ nie było go nawet stać na buty. Zainteresowanie tą młodzieżą sportową zaniknęło. Kiedyś tą młodzież wyławiano i umożliwiało im lepszy start poprzez pomoc finansową i Wójt chce do tego wrócić. Drugi rodzaj stypendiów, który chce wprowadzić Wójt uzasadniony jest  zdolnościami i aktywnością kulturalno- artystyczną. Tutaj potrzeba podtrzymywania naszej kultury i tożsamości narodowej mówi sama za siebie, a młodzież udzielającą się w tej dziedzinie należy motywować do jak największej pracy i wynagradzać, gdzie jest to tylko możliwe.
 
Gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom, w gronie których znaleźli się:
Szkoły Podstawowe: Szukała Izabela, Michnik Aleksandra, Bieszczad Marlena, Zegar Justyna, Zegar Martyna, Zieliński Piotr, Zima Aleksandra, Czech Paulina, Daniel Miriam, Bełtek Natalia, Żurek Aleksandra, Czaja Zuzanna, Kosińska Anna, Piwowar Dawid.
Gimnazja: Kosiński Kamil, Kalita Patrycja, Nyga Viktoria, Panek Gabriela, Laska Dawid, Piekarczyk Dominik, Barszcz Natalia, Czaja Izabela, Czaja Małgorzata, Wójcik Katarzyna, Chmura Maria, Wójcik Natalia, Podgórski Jakub.
Szkoły Średnie: Ciebień Patryk, Drożdż Beata, Iskrowicz Marta, Czernia Mateusz, Czaja Gabriela, Wójcik Patrycja, Puszkin Natalia.
Uczelnie Wyższe: Gawlik Małgorzata, Pieniążek Marta, Czaja Klaudia, Czernia Dominik, Gawlik Renata, Ciurkot Edyta, Mazur Ewelina, Świstak Paulina, Kądzielawa Lidia, Kądzielawa Dawid.
Źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.