Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tylko Polska Piosenka i koncert Jerzego Połomskiego

Źródło. MOK Dębica/fot. Dawid Pikor
Źródło. MOK Dębica/fot. Dawid Pikor

23 kwietnia w Domu Kultury Śnieżka MOK w Dębicy odbywało się wielkie święto polskiej piosenki. W godzinach porannych miał miejsce finał IV Konkursu Wokalnego „Tylko Polska Piosenka”, natomiast wieczorem – koncert laureatów oraz recital Jerzego Połomskiego.
W finale konkursu, który to poprzedziły eliminacje na podstawie przesłuchań wcześniej wysłanych nagrań swoich piosenek zaprezentowało się 17 osób w 3 kategoriach wiekowych. Młodzi wokaliści prezentowali dwie piosenki, jedną z repertuaru Jerzego Połomskiego, drugą dowolną w języku polskim.
Sobotnie wokalne zmagania młodych artystów oceniało profesjonalne jury w składzie: Jerzy Połomski, Jacek Ścibor oraz Mirosław Witkowski.
W kategorii 13-15 lat bezkonkurencyjna okazała się Kinga Gurgul z Dębna, drugie miejsce otrzymała Dominika Jargas reprezentująca Zespół Szkół w Strzegocicach, natomiast trzecie miejsce przypadło ex aequo Zuzannie Greckiej (Grupa Wokalna ART Wokal MOK w Dębicy) oraz Kindze Kani (MOK w Dębicy). Wyróżnienia przyznano Weronice Połowniak (Rzeszów) oraz Jagodzie Misiewicz (MOK w Dębicy).
W kategorii wiekowej 16-18 pierwszego i trzeciego miejsca nie przyznano, drugie otrzymała Marysia Socha z MOK w Dębicy, wyróżnienie zaś przypadło Dominikowi Połowniakowi.
W trzeciej kategorii wiekowej – 19+ przyznano drugie i trzecie miejsce. Druga lokata trafiła do Magdaleny Bukały (MDK w Rzeszowie), trzecia do Iwony Janus z Grójca.
Przyznano również wyróżnienie za akompaniament dla Piotra Madury, a także najważniejszą nagrodę tego konkursu – Grand Prix, które trafiło do Aleksandry Ożóg (MOK w Dębicy).
W godzinach wieczornych, zanim na scenie zaprezentowała się gwiazda wieczoru, mieliśmy przyjemność gościć Grupę13 z krakowskiego Studia Piosenki Farafka. Grupa wystąpiła w składzie: Karolina Kijak (Kraków), Anna Mazurek (Warszawa), Barbara Stec (Dębica), Marek Gierat (Jordanów), Przemysław Litwin (Kraków), Mateusz Miernik (Lubliniec). Młodym wykonawcom akompaniował Rafał Kępiński – założyciel Grupy13, szef artystyczny Faraki.
Później, dębickiej publiczności konkursowe piosenki z repertuaru Jerzego Połomskiego zaprezentowali laureaci: Dominika Jargas, Kinga Kurgul oraz Aleksandra Ożóg.
Wisienką na torcie tego święta był występ Jerzego Połomskiego, artysty niesamowitego, który od 60 lat nieustanie tworzy i koncertuje, a w dniu wczorajszym w pełni sił rozbawiał i wzruszał dębicką publiczność, za co ta podziękowała mu gromkimi owacjami.
Więcej zdjęć można zobaczyć pod tym linkiem: http://www.mokdebica.pl/galeria/category/281-4-tylko-polska-piosenka-2016
Źródło: MOK Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.