Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W Straszęcinie pamiętają o Katyniu i Smoleńsku

12993486_1252602601436597_584016070920849323_nWczoraj w Straszęcinie odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 6. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Okolicznościowe kazanie wygłosił pochodzący ze Straszęcina ks. kpt. Edward Wilk, wieloletni kapelan Sybiraków na Dolnym Śląsku.

W mszy świętej oraz w ceremoniale na cmentarzu parafialnym wzięła udział delegacja Światowego Związku Żołnierzy AK w Dębicy oraz Związku Strzeleckiego „Strzelec”.
Z parafii Straszęcin pochodził urodzony w Głowaczowej por. Stanisław Kliś. Był on absolwentem gimnazjum w Dębicy oraz Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty.
W kwietniu 1940 roku został zamordowany w Charkowie. Spoczywa na Cmentarzu Ofiar Totalitaryzmu w Charkowie – Piatichatkach.
Źrólo: Szlak Partyzancki II Zgrupowania AK Obwodu Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.