Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kolejni artyści dołączają do składu Czad Festiwal 2016

CZAD FESTIWAL 2016Hollywood Undead, Alborosie, Royal Republic, Anthony B., Che Sudaka, Damian Syjonfam i Myslovitz zagrają w sierpniu na Czad Festiwal w Straszęcinie k. Dębicy.
Organizator ujawnił kolejnych artystów, którzy zaprezentują się podczas tegorocznej edycji Czad Festiwal. Hollywood Undead to amerykański zespół pochodzący z Los Angeles i właśnie to miasto, szczególnie jego ciemna strona inspiruje warstwę tekstową. HU jest jednym z tych zespołów, które popularność budowały od podstaw, dzięki portalom muzycznym, a konkretnie MySpace. Udostępniane tam utwory uplasowały zespół w TOP 3 artystów muzycznych tego portalu, w efekcie czego ich pierwszy album „Swan Songs” pokrył się złotem. Pochodzący ze szwedzkiego Malmo Royal Republic to zespół charakteryzujący się nieposkromioną energię. Ich niepokorny muzyczny styl czerpie z najlepszych rockowych i punkowych tradycji. W twórczości Royal Republic można doszukiwać się choćby inspiracji zespołem Rancid. Ostatni krążek „Weekend Man” zawiera świetne kawałki, w tym tytułowy „Weekend Man”, „Baby” czy „Uh Huh”. Myslovitz jest kolejnym polskim zespołem, który uzupełni czadowy line-up. To jedna z tych formacji, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Zespół z nowym wokalistą Michałem Kowalonkiem oprócz dobrze znanych utworów zaprezentuje piosenki z ostatniej płyty „1.557”.
Trzecie z kolei ogłoszenie to silniejszy nacisk na muzykę reggae. Wśród przedstawicieli reggae znaleźli się pochodzący z Włoch Alborosie, którego twórczość jest wyraźnie inspirowana postacią Boba Marleya. Alborosie to także producent, DJ i multiinstrumentalista, który ma na koncie liczne kolaboracje nie tylko z artystami sceny reggae, ale także z No Doubt, Wyclef oraz Les Nubians. W 2008 roku połączył siły z zeszłoroczną gwiazdą Czad Festiwalu – Gentlemanem, nagrywając utwór „Celebration”. Nowa płyta artysty „Freedom&Fyah” będzie mieć swoją premierę w maju. W klimacie reggae zostajemy chwilę dłużej za sprawą Anthony B. Ten Jamajski artysta ma na swoim koncie kilkanaście solowych albumów oraz udział w niezliczonej ilości projektów z artystami takimi jak Akon, Wyclef Jean czy Snoop Dogg. Jego twórczość skupia się głównie wokół tematów poruszających sytuację biednych i uciśnionych, niosąc ze sobą pozytywny przekaz. Podobne przesłanie niesie ze sobą twórczość Damiana Syjonfam, kolejnego wykonawcy reggae. Świdnicki wokalista i autor tekstów karierę solową rozpoczął w 2012 roku. Dziś ma na koncie dwie płyty. Ostatnie wydawnictwo ukazało się w lutym tego roku, tak więc Czad będzie okazją do zaprezentowania nowego materiału na żywo. Odrobinę słonecznej Hiszpanii przywiezie ze sobą Che Sudaka – fenomenalne połączenie muzyki reggae z elementami punka, ska i rocka. To prawdziwa sceniczna petarda – ich występy są pełne fantastycznej energii, która z łatwością udziela się publiczności uwiedzionej latynoską nutą wyraźnie brzmiącą w ich twórczości.
Do tej pory ogłoszono: Nightwish, sabaton, NOFX, Dub Inc, Enter Shikari, Ensiferum, The Exploited, The Dreadnoughts, Perfect, Mela Koteluk, Illusion, Farben Lehre, Kabanos, Lipali, Sexbomba, Russkaja, Neonfly, Fiddler’s Green, Wiewiórka na drzewie.
Bilety do nabycia na https://czadfestiwal.pl/bilety-2/
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.