Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Znamy pierwsze szczegóły festiwalu Goodfest 2016!

Domowe MelodieJuż 18 czerwca w Dębicy rozpocznie się piąta edycja festiwalu Goodfest, odbywająca się pod hasłem My feel good music. Na dwóch scenach ponownie połączą się ze sobą różnorodne gatunki muzyczne, tworząc prawdziwy tygiel dźwięków i stylów. Przed publicznością zaprezentują się m.in. Natalia Nykiel, Taco Hemingway oraz Domowe Melodie. Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny.
Głównymi organizatorami Festiwalu Goodfest, który na stałe zagościł już na kulturalnej mapie Polski, są Goodyear Dunlop Tires Polska oraz Firma Oponiarska Dębica. Zeszłoroczna edycja otworzyła wydarzenie na nowe muzyczne konwencje, a dla publiczności zagrali wówczas reprezentanci odmiennych artystycznych rejonów.
Nie inaczej będzie i w tym roku. Na scenie głównej pojawi się Natalia Nykiel, uznawana za objawienie nurtu electro pop, która, nie oglądając się na trendy, eksperymentuje
z dźwiękami i tworzy – jak sama twierdzi – połączenie matematycznie skończonych elektronicznych brzmień z zawartą w tekstach nieprzewidywalnością pierwotnych instynktów.
Na drugiej scenie dla zebranych widzów zagra Taco Hemingway – raper, który błyskawicznie zdobył kilkadziesiąt tysięcy fanów i namieszał w świecie rodzimego hip-hopu. Jego teksty są precyzyjnym komentarzem otaczającej nas rzeczywistości i tego, co dzieje się w tkance miejskiej – nie unika portretowania współczesnych mieszczan i zdradzania smaczków z ich codziennego życia.
Obok Taco pojawi się zupełnie odmienny artystycznie projekt – Domowe Melodie, których muzykę ciężko zdefiniować. Na koncie mają dwie płyty, setki wyprzedanych koncertów,
w tym na najważniejszych scenach w kraju i prawie sto tysięcy facebookowych fanów. Zespół to fenomen naszych czasów i dowód, że bez wsparcia wielkich wytwórni
i promotorów można zrobić wiele.
– Festiwal Goodfest od lat promuje świetnych polskich muzyków, którzy nie boją się łączenia konwencji i eksperymentowania z dźwiękiem. Tegoroczny line-up został zbudowany w taki sposób, aby odpowiadał na potrzeby fanów muzyki o odmiennych gustach, którzy nie zamykają się na jeden konkretny gatunek. Już niebawem ujawnimy kolejnych artystów, którzy wezmą udział w projekcie –– powiedział Paweł Jezierski, menedżer ds. komunikacji Goodyear Polska i Ukraina.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.