Previous
Next

3. Dębicka Dziesiątka z Tikkurila

039_3_DebickaDziesiatkaTikkurila_www_ZD1_plPonad 300 osób stawiło się w niedzielę na starcie 3.Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila, tradycyjnego już w Dębicy biegu na 10 km. W tym roku po raz pierwszy w grupie startującej znalazły się osoby niepełnosprawne, które ścigały się na wózkach. 
Już od samego rana na terenie byłej jednostki wojskowej trwały przygotowania mające zapewnić ładną oprawę, a przede wszystkim sprawny przebieg imprezy.
Bieg główny poprzedził Tikkurila Minimaraton. Punktualnie o 10.00 na starcie stanęła pierwsza grupa najmłodszych biegaczy, którzy w asyście rodziców pokonali dystans 50 metrów. Najmłodsza uczestniczka miała niespełna 15 miesięcy! Łącznie w 9 biegach w różnych kategoriach wiekowych wystartowało 160 dzieci. A że w takich zawodach wszyscy są zwycięzcami, każdy młody zawodnik otrzymał medal, a w pakiecie startowym m.in. pamiątkową koszulkę. Po zmaganiach w Tikkurila Minimaratonie na dzieci czekały różne atrakcje, dzięki którym mogły zintegrować się podczas wspólnej zabawy.
Bieg główny zaplanowano na godz. 11.00. Kilka minut przed biegaczami, na trasę wyruszyli zawodnicy na wózkach, którzy do pokonania mieli 5 km. Wzorem poprzednich edycji trasa biegu rozpoczynała się i kończyła pod dębickim Ratuszem, a prowadziła przez północną część miasta. W tym roku dodatkowym utrudnieniem dla zawodników była aura. Lejący się z nieba żar nie pomagał pokonywać kolejnych kilometrów. Mimo to wszyscy zawodnicy z sukcesem ukończyli bieg pokazując hart ducha i prawdziwą sportową klasę.
Jako pierwszy linię mety przekroczył Grzegorz Czyż, który pokonał dystans w rewelacyjnym czasie 33 minuty i 22 sekundy. Zwyciężczynią biegu w kategorii open kobiet została Monika Smutek osiągając wynik 42 minuty i 19 sekund. Nie można nie wspomnieć o Panu Adamie Szajda, najstarszym startującym zawodniku (70 lat), który również pokonał trasę w fantastycznym czasie 58 minut 6 sekund, i który jest najlepszym dowodem na to, że sport można uprawiać w każdym wieku. Wśród zawodników startujących na wózkach nie wyłaniano zwycięzcy, wszyscy otrzymali równorzędne nagrody. Wielkie gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, którzy podjęli się startu w tak trudnych warunkach atmosferycznych, walcząc nie tylko z pozostałymi biegaczami, ale przede wszystkim z własnym zmęczeniem.
„Założeniem Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila – już od pierwszej edycji – jest propagowanie ruchu na świeżym powietrzu oraz zachęcenie mieszkańców naszego regionu do szeroko rozumianej aktywności sportowej – mówi Magdalena Olszewska Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR Tikkurila Polska SA. „Tym bardziej cieszy nas obserwowana w ciągu ostatnich dwóch–trzech lat rosnąca liczba osób żyjących aktywnie i zdrowo. Osoby biegające czy uprawiające nordic walking, na które jeszcze do niedawna otoczenie reagowało brakiem zrozumienia, dziś na stałe wpisały się w otaczający nas krajobraz i są czymś zupełnie naturalnym. Widać to również po naszym biegu, w którym z roku na rok startuje coraz więcej amatorów uprawiających sport rekreacyjnie – dodaje Magdalena Olszewska. Aktywność wśród mieszkańców naszego regionu stała się modna. Jeżeli choć w niewielkim stopniu przyczyniła się do tego Dębicka Dziesiątka z Tikkurila, to znaczy, że warto takie wydarzenie organizować. Udział w biegu jest też doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości, a przy tym świetną zabawą”.
Organizatorem 3.Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila był Klub Biegacza „Maratończyk„ Dębica, we współpracy z Tikkurila Polska SA. Do projektu włączyły się lokalne firmy i instytucje, m.in. Darco, Olimp Laboratories, FPHU Sekwoja, Suret, Wagi Dębica, Mint Property,SOHO Body Spirit Dębica, a także Miasto Dębica i MOSIR.
Wyniki:
Kobiety:
1. Monika SMUTEK – 42:19
2. Ewa FOGEL – 42:22
3. Anna ROCHMALSKA – 45:32
Mężczyźni:
Grzegorz CZYŻ – 33:22
Paweł MALSKI – 37:16
Wojciech GAWLE – 37:37
Pełne wyniki można znaleźć tutaj: http://my5.raceresult.com/50888/results?lang=pl#1_93D05E
Pełne galerie zdjęć dostępne pod linkami:
www.zd1.pl/3_Debicka_Dziesiatka_z_Tikkurila.zip
https://we.tl/DoGcbAZyAL
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.