Previous
Next

Dni Dębicy 2016

DniDebicy_2016PLBurmistrz Mariusz Szewczyk zaprasza dębiczan do wspólnej zabawy podczas dorocznego święta miasta. W pierwszy weekend czerwca na dębickim Rynku przygotowano wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców, nie zabraknie koncertów i pokazów lokalnych artystów oraz atrakcji dla najmłodszych. Główną gwiazdą tegorocznych Dni Dębicy będzie Ray Wilson, ostatni wokalista grupy Genesis, który wystąpi wraz z zespołem w projekcie Genesis Classic.

Cykl imprez na dębickim Rynku zainauguruje Barwny Korowód Szkół Podstawowych w 1050. rocznicę Chrztu Polski, uczniowie tych szkół zmierzą się w szlachetnej rywalizacji artystycznej „walcząc” o nagrodę Burmistrza Miasta, później wystąpią dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miejska Orkiestra Dęta.

O godz. 16 nastąpi oficjalne rozpoczęcie Dni Dębicy przez burmistrza miasta i wręczenie nagród „Żagle Kultury” za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Po oficjalnym rozpoczęciu wystąpią nasi goście
z Belgii, m.in. zespół folklorystyczny De Karekiet i chór De Bacchaten. Ponieważ przyjeżdżają
z delegacją belgijską strażacy, to wraz ze strażakami PSP w Dębicy zaprezentują pokaz ratownictwa. Belgowie przywiozą także do Dębicy tradycyjne dania kuchni swojego narodu.

Po pokazie strażaków rozpoczną się koncerty profesjonalnych formacji muzycznych. Ideą, która przyświecała organizatorom przy układaniu propozycji artystycznych na tegoroczne Dni Dębicy był klucz, aby jak najwięcej pokazać utalentowanych dębiczan, którzy grają w najróżniejszych formacjach w całej Polsce. Na początek wystąpią SŁOWIANY, folkowo-rockowy zespół, który tworzą artyści Polski, Ukrainy, Francji. Śpiewa i gra na basie w tej formacji dębiczanin Sławomir Piecuch.

Wieczorny blok artystyczny zainauguruje interaktywne widowisko muzyczne „Mozart Kontra Sinatra” Mirosława Witkowskiego, laureata „Szansy na Sukces” i wielu innych konkursów, festiwali w kraju
i na świecie. W widowisku wystąpi kolejnych dwóch utalentowanych dębiczan: Dominik Mietła – trąbka i Dominik Jabłkowski – kontrabas.

Gwiazdą wieczoru będzie TSIGUNZ FANFARA AVANTURA, niezwykle żywiołowa, niespotykana
w Polsce formuła bałkańskiej orkiestry dętej inspirowana tradycjami cygańskiego muzykowania. Wystąpi siedmiu przystojniaków, którzy gwarantują dużo pozytywnych emocji.

Drugi dzień rozpoczniemy o godz. 15 widowiskiem dla dzieci „Tęczowa Wyspa”. W roli głównej wystąpi śpiewająca dębiczanka Lady Fama Show – Aneta Berczyk-Bąk. Następnie na jednej ze scen odbędzie się koncert laureatów przeglądu wokalnego Dębica Open Festival. Nie zabraknie bloku poświęconego folklorowi którego dębiczanie zawsze z dużą radością oczekują. W tym roku blok ten będzie wyjątkowo bogaty. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca IGLOOPOLANIE oraz MALI IGLOOPOLANIE, a z belgijskim De Karekiet wystąpią zaprzyjaźnieni GRYFICI.

Godziny wieczorne rozpocznie potężna mieszanka melodii, energii i klimatu w wykonaniu wrocławskiej grupy SLOW MOTION BULLET, w której na skrzypcach gra dębiczanka – Alicja Stachowiak. Następnie na scenie pojawi się kolejny nasz człowiek Bartek Prucnal, ze swoją jazzową formacją NSI QUARTET, złożoną z młodych, ale utytułowanych muzyków, laureatów wielu Grand Prix.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Dębicy będzie koncert RAY WILSON – GENESIS CLASSIC ORCHESTRA (koncert elektryczny z dodatkiem sekcji dętej), podczas którego usłyszymy największe przeboje Genesis, w wykonaniu ostatniego wokalisty legendarnej grupy – Raya Wilsona oraz jego zespołu.

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich proponowanych wydarzeniach artystycznych
i imprezach towarzyszących.

Program:

4 CZERWCA / SOBOTA

12:00 KOROWÓD DZIECIĘCY

13:30 MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA Z DĘBICY Z MAŻORETKAMI ZE SKRZYSZOWA

14:00 DZIECIĘCE GRUPY ARTYSTYCZNE MOK / LAUREACI II POWIATOWEGO FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ DĘBICA ŚPIEWA

15:30 ENDORFINA

16:00 OFICJALNE OTWARCIE DNI DĘBICY / WRĘCZENIE ŻAGLI KULTURY

16:15 ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY DE KAREKIET / CHÓR DE BACCHATEN (BELGIA)

17:00 POKAZ STRAŻACKI

17:30 SŁOWIANY

18:30 CHÓR DE BACCHATEN / CHORĄGWIARZE – POKAZ ŻONGLERKI FLAGAMI (BELGIA)

19:00 MIROSŁAW WITKOWSKI MOZART KONTRA SINATRA

20:30 TSIGUNZ FANFARA AVANTURA

5 CZERWCA / NIEDZIELA

15:00 TĘCZOWA WYSPA – WIDOWISKO DLA DZIECI

16:00 DĘBICA OPEN FESTIVAL – KONCERT LAUREATÓW

16:45 ZPIT IGLOOPOLANIE / ZPIT MALI IGLOOPOLANIE / ZPIT GRYFICI / DE KAREKIET / POKAZ MODY / CHORĄGWIARZE

18:30 SLOW MOTION BULLET

19:30 NSI QUARTET

20:30 RAY WILSON – GENESIS CLASSIC

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.