Previous
Next
Previous
Next

Żarówka zaprasza na Paradę Konną

Parada Konna w Żarówce 2016 plakat 1Po raz ósmy w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki) odbędzie się Parada Konna. W tym roku impreza, która tradycyjnie odbywać się będzie na stadionie LKS „Sprint” Żarówka, zaplanowana została na 29 maja (niedziela), na godz. 14.30.

Parada Konna w Żarówce po przedsięwzięcie powstałe z pasji do koni. Na realizację tej imprezy zdecydowali się już niemal dekadę temu Józefa Smagacz, radna Rady Miejskiej i członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, wraz sołtysem Aleksandrem Mrozem, znanym pasjonatem i hodowcą koni. Stowarzyszenie napisało stosowny projekt o wsparcie finansowe. Inicjatywa szybko zyskała przychylność ze strony władz gminy, a także powiatu, a później także województwa. Teraz Parada Konna to impreza o zasięgu ponadwojewódzkim, skierowana oczywiście do miłośników zwierząt, a w szczególności pasjonatów koni. Już od dłuższego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem, co potwierdza coroczna frekwencja. – Organizując parady konne chcemy pokazywać te piękne zwierzęta, jakimi są konie, dziś już coraz rzadziej widoczne w pejzażu wsi. Co roku staramy się urozmaicać imprezę. Zapraszamy zatem wszystkich do Żarówki w niedzielę 29 maja. Na pewno będzie co oglądać – mówi Józefa Smagacz.

– Podczas tegorocznej imprezy odbędzie się uroczysty przejazd zaprzęgów przez Żarówkę, pokazy kawaleryjskie w wykonaniu członków Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5 Pułku Strzelców Konnych, konkurencje w powożeniu zaprzęgami i parada zwycięzców oraz czempionat klaczy zarodowych rasy zimnokrwistej i śląskiej. Zaplanowana jest także wystawa ozdobnego ptactwa domowego. Dla zgromadzonej publiczności zagra i zaśpiewa miejscowa kapela „Żarowianie”, a imprezę zakończy zabawa taneczna – wylicza tegoroczne atrakcje Krzysztof Babiarz z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim.

Organizatorami tego niecodziennego wydarzenia są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Rada Sołecka w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni z Rzeszowa, Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim i OSP w Żarówce. Patronat nad imprezą sprawują: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Powiat Mielecki i Burmistrz Radomyśla Wielkiego.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.