Previous
Next
Previous
Next

„Armia Krajowa w powiecie dębickim” – rozstrzygniecie konkursu

???????????????????????????????7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 w Dębicy odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom XII edycji konkursu historycznego „Armia Krajowa w powiecie dębickim” zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej. W konkursie wzięło udział 113 uczestników z 41 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego.

W uroczystości, którą poprowadził Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy, prezes TPZD wzięli udział finaliści konkursu wraz z opiekunami, por. Izabela Podhalańska, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK oraz prezes Związku Inwalidów Wojennych mjr Jerzy Krupa.  Na uroczystość przybyli także: członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej: Beata Cebula i Piotr Żaba oraz przedstawiciele samorządów:  Wioletta Hadowska, sekretarz Miasta Dębica, Adrianna Miazga, sekretarz Gminy Dębica, Michał Prażak sekretarz powiatu.
Przed ogłoszeniem wyników konkursu i wręczeniem nagród młodzież SP nr11 zaprezentowała program artystyczny inspirowany wartościami patriotycznymi. Po programie działacze TPZD wręczyli podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że mogła odbyć się kolejna edycja konkursu.
Nagrody indywidualne, które zostały ufundowane przez firmy wspierające ideę konkursu w imieniu fundatorów wręczyli: prezes TPZD  Jacek Dymitrowski, prezes Środowiska 5. psk AK, por. Izabela Podhalańska, prezes Związku Inwalidów wojennych mjr Jerzy Krupa, dyrektor SP nr 11 Alicja Prus i prezes Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilzneńskiej Jacek Podlasek.
W kategorii drużynowej nagrody w  imieniu patrona konkursu dla szkół podstawowych wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza nagrody wręczyła Adrianna Miazga, sekretarz Gminy Dębica i prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej Jacek Dymitrowski. Zwycięzcą okazała się SP nr 12 im. Armii Krajowej z Dębicy.
W imieniu patrona konkursu dla szkół gimnazjalnych burmistrza Mariusza Szewczyka nagrody wręczała Wioletta Hadowska – sekretarz miasta. Tutaj bezapelacyjnymi zwycięzcami zostały zawodniczki z Gimnazjum w Brzeźnicy, które zasłużenie zdobyły pierwsze miejsce, zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dla których patronem był starosta powiatu dębickiego  Andrzej Reguła zwyciężyli uczniowie II LO im. ks. Jana Twardowskiego. Nagrody wręczali sekretarz powiatu Michał Prażak i prezes Jacek Dymitrowski. Wszystkie nagrody drużynowe były ufundowane przez Urząd Gminy Dębica, Urząd Miejski w Dębicy oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej.
Podsumowując tegoroczną edycję konkursu  w której wzięło udział ogółem 113 uczestników z 41 szkół, w tym 51 z 18 szkół podstawowych, 50 z 19 szkół gimnazjalnych i 12 z 4 szkół ponadgimnazjalnych działacze TPZD zaakcentowali konieczność utrwalania wiedzy historycznej i patriotycznej wśród młodego pokolenia, a szczególnie tych jej fragmentów, które są związane z dziejami własnego regionu i historią ich własnych rodzin.
Dodatkową nagrodą dla laureatów konkursu i ich opiekunów odbędzie się wycieczka do muzeum „Karpacka Troja” w Trzcinicy koło Jasła oraz Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie, której koszty w całości pokryje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej.
Specjalne podziękowania organizatorzy konkursu skierowali do dyrektor SP 11 Alicji Prus, grona pedagogicznego i młodzieży z SP nr 11 za pomoc oraz serce wykazane podczas wtorkowej uroczystości.


Wyniki XII edycji powiatowego konkursu historycznego „Armia Krajowa w powiecie dębickim”.
Szkoły podstawowe:
Klasyfikacja indywidualna:
III miejsce Natalia Smaga SP w Pustyni
op. Barbara Pociask-Nowak
II miejsce Elwira Żurek SP w Brzeźnicy
op. Monika Kusibab
I miejsce Katarzyna Kądzielawa SP nr 12 w Dębicy
op. Dorota Majka
Klasyfikacja drużynowa:
III miejsce Gabriela Sak
Cezary Chłościński
Izabela Puszkin
SP nr 2 w Dębicy
op. Lucyna Skwarło(1,2
op. Dorota Majka (3)
II miejsce Elwira Żurek
Julia Kucia
Małgorzata Gaweł
SP w Brzeźnicy
op. Monika Kusibab
I miejsce Katarzyna Kądzielawa
Jakub Wiśniowski
Joanna Pławecka
SP nr 12 w Dębicy
op. Dorota Majka
Szkoły gimnazjalne:
Klasyfikacja indywidualna:
III miejsce Magdalena Krupa Gimnazjum w Brzeźnicy
op. Monika Kusibab
II miejsce Maria Drozd Gimnazjum w Brzeźnicy
op. Monika Kusibab
I miejsce Wiktoria Wójcik Gimnazjum w Brzeźnicy
op. Monika Kusibab
Klasyfikacja drużynowa:
III miejsce Natalia Halota
Szymon Ciebień
Julia Nowak
Gimnazjum w Pustyni
op. Barbara Pociask-Nowak
II miejsce Piotr Krzyżak
Gabriela Augustynowicz
Jakub Ceglarz
Gimnazjum nr 1 w Dębicy
op. Monika Maksoń
I miejsce Wiktoria Wójcik
Maria Drozd
Magdalena Krupa
Gimnazjum w Brzeźnicy
op. Monika Kusibab
 
Szkoły ponadgimnazjalne:
Klasyfikacja indywidualna:
III miejsce Wiktoria Kołodziej Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy
op. Agnieszka Dudziak
II miejsce Anna Knych II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
op. Mariusz Wiech
I miejsce Andrzej Dudziak II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
op. Bogumił Skrętkowski
Klasyfikacja drużynowa:
III miejsce Magdalena Białas
Kinga Stachnik
Piotr Mroczka
I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
op. Ludmiła Stelmach-Kołodziej
II miejsce Gabriela Mordyńska
Wiktoria Kołodziej
Bartłomiej Jezuit
Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy
op. Agnieszka Dudziak
I miejsce Andrzej Dudziak
Anna Knych
Aleksander Giza
II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
op. Bogumił Skrętkowski, op. Mariusz Wiech
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.