Występem Zespołu Ludowego „Morsy” oraz słodkim poczęstunkiem dla podróżnych i zaproszonych gości rozpoczęto 9 czerwca zorganizowany po raz pierwszy w Dębicy Dzień Dworca. W oddanym do użytku blisko 3 miesiące temu budynku dworca obok kas i poczekalni dla podróżnych zlokalizowany został m.in. kącik zabaw dla dzieci, a w najbliższych tygodniach we współpracy z Urzędem Miejskim w Dębicy uruchomiony zostanie oddział miejskiej biblioteki publicznej ze świetlicą dla młodzieży.
W przedpołudniowym spotkaniu w głównej hali dworca wzięli udział burmistrz Mariusz Szewczyk i jego zastępca Wojciech Iwasieczko oraz przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych S.A. i Służby Ochrony Kolei. Na Dzień Dworca przybyli także najmłodsi mieszkańcy miasta – przedszkolaki ze swoimi opiekunkami. Maluchy miały okazję skorzystać ze zorganizowanego dla dzieci kącika zabaw dla najmłodszych.
Na początku maja w wyremontowanym budynku dworca został uruchomiony też Punkt Informacyjny Urzędu Miejskiego w którym mieszkańcy mogą zasięgnąć informacji dotyczących w którym wydziale Urzędu Miejskiego mogą załatwić daną sprawę oraz pobrać potrzebne druki urzędowe. W punkcie informacyjnym będzie można także zasięgnąć informacji dotyczącej bieżących wydarzeń kulturalnych i sportowych, które będą odbywały się w najbliższym czasie na terenie Dębicy. W punkcie raz w miesiącu będą pełnić dyżur przedstawiciele Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, którzy będą doradzać m.in. w zakresie pozyskania dotacji dla przedsiębiorców.
Wyremontowany budynek dworca PKP w Dębicy ma powierzchnię 1424 metrów kwadratowych z czego 652 metry kwadratowe stanowią powierzchnie biurowe. Na parterze budynku znajdują się 383 metry kw. lokali przeznaczonych na działalność komercyjną, natomiast ok. 300 metrów kw. w budynku dworca jest przeznaczonych do zagospodarowania przez samorząd m.in. na świetlice i bibliotekę. Wyremontowany budynek dworca dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W kasie dla wygody osób niepełnosprawnych zamontowane zostały interkomy, a okno kasowe zostało wyposażone w pętlę indukcyjną do podłączenia aparatu słuchowego. Wśród udogodnień dla osób niepełnosprawnych są też posadzki antypoślizgowe, podnośniki i toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy dworcu jest 20 miejsc postojowych, w tym 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Koszt przeprowadzonego remontu budynku dworca w Dębicy wyniósł ponad 7 milionów złotych.