Previous
Next

Mariusz Szewczyk: „Magia innych światów” pokazuje, że Budżet Obywatelski to dobry pomysł

IMG_0699Wczorajsze przedstawienie „Magia innych światów” nie miałoby miejsca, gdyby nie środki z Budżetu Obywatelskiego.  Projekt ten był jednym z tych, na który w głosowaniu mieszkańcy Dębicy oddali najwięcej głosów.
Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy bardzo pozytywnie wypowiada się na temat wczorajszego przedstawienia oraz  samej idei Budżetu Obywatelskiego. -Wyrazy uznania należą się  pani Edycie Mędrek Śliwa za profesjonalizm, który wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć na scenie DK Mors – mówi gospodarz miasta. Wykonawcy prezentowali naprawdę światowy poziom, trudno tego nie zauważyć – mówi Szewczyk.
Podkreśla on jednocześnie, że nie byłoby wczorajszego przedstawienia, gdyby nie Budżet Obywatelski oraz głosy mieszkańców Dębicy, którzy wskazali na co przeznaczyć te środki. „Magia innych światów” to jeden z projektów tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, który właśnie został zrealizowany – mówi Szewczyk. Jestem przekonany, że żaden z radnych nie wpadłby na pomysł, aby ze środków budżetu miasta zrealizować takie przedstawienie. Mieszkańcy Dębicy uznali jednak, że warto wspomóc taki pomysł a efekty widzieliśmy wczoraj – nie ukrywa uznania dla artystów burmistrz.
A co dzieje się z pozostałymi projektami Budżetu Obywatelskiego?
– Są one przez nas monitorowane,odbywają się przetargi i zostaną zrealizowane zgodnie z planem – zapewnia burmistrz.
Tegoroczny Budżet Obywatelski Dębicy wynosi 800 tys. złotych. W głosowaniu mieszkańcy Dębicy wybrali do realizacji osiem projektów. Burmistrz zapowiada, że w 2017 roku również będą przeznaczone środki na Budżet Obywatelski, ale nie chce zdradzać jaka to będzie kwota. – Na pewno nie będzie to mniejsza suma niż w tym roku – obiecuje Szewczyk.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.