Previous
Next

Pojazdy z dawnych lat i atrakcje na czasie

IMG_1457Dwa dni, kilkanaście godzin, moc atrakcji dla najmłodszych, rekordowa liczba zabytkowych samochodów, rowerów i motocykli, kilkaset minut koncertów – tak w telegraficznym skrócie wyglądały tegoroczne Dni Pilzna.
– Serdecznie dziękuję mieszkańcowi naszej gminy Michałowi Zającowi za pomoc w organizacji tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest „Wehikuł Czasu”, czyli zlot miłośników zabytkowej motoryzacji – mówi Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna. Okolicznościowe upominki wręczono również innym osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie. Nagrodzono również właścicieli najstarszych pojazdów. W Pilźnie zobaczyliśmy m.in. rower adler z 1913 roku, motocykl z 1918 r. czy volvo z 1950 roku. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ pojazdy nie tylko szczelnie wypełniły rynek, ale i okoliczne uliczki. Najmłodszy z kierowców miał 15 lat, najstarszy 75 lat. Najwięcej, bo ok. 201 kilometrów przejechała na zlot Małgorzata Klimasz z Katowic.
– Jestem zaskoczona tak olbrzymią liczbą uczestników – powiedziała. Dni Pilzna były również okazją do świętowania 40-lecia kapeli Pilźnianie. Pilzno odwiedzili także tancerze Rumba Dance Club z węgierskiego miasta partnerskiego Gyomaendröd.
Poszczególne odsłony Dni Pilzna kończyły koncerty gwiazd wieczoru. W tym roku na miejscowym rynku wystąpiła energetyczna kapela InoRos oraz obdarzony niezwykłym głosem Maciej Ziółko, któremu towarzyszył zespół.
Dni Pilzna 2016, cz. 1Dni Pilzna 2016, cz. 1
Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie internetowej pilzno.um.gov.pl
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.