Previous
Next
Previous
Next

Zderzenie autobusu z pociągiem, rannych zostało kilka osób

wypadekZ nieznanych przyczyn autobus dębickiej komunikacji miejskiej wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Uderzenie było tak silne, że rany odniosło kilka osób, wszędzie pełno było krwi. Ale spokojnie  – to tylko ćwiczenia. To jeden ze scenariuszy wydarzeń, które były przedmiotem ćwiczeń zorganizowanych przez dębicką Komendę Powiatowej Straży Pożarnej pod kryptonimem „Dębica 2016”.  W ćwiczeniach udział wzięły siły i środki ksrg z powiatów dębickiego, łańcuckiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego i strzyżowskiego przy współudziale  podmiotów centralnego i wojewódzkiego odwodu operacyjnego. Wraz ze strażakami  w zależności od charakteru symulowanych zagrożeń ćwiczyło: Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami „STORAT”, Zespół pojazdów szynowych „TABOR”, Specjalny pociąg ratownictwa technicznego, Policja, jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego  z Dębicy i  Straż Ochrony Kolei. W sumie w ćwiczeniach udział wzięło 260 osób.
Pierwszego dnia w KP PSP w Dębicy przeprowadzone zostały  ćwiczenia  aplikacyjno-sztabowe. Ćwiczenia taktyczno-bojowe w dniu następnym  rozpoczęły się od działań specjalistycznych grup, specjalizujących się w działaniach poszukiwawczych.  Kompania specjalna COO wyposażona w pompy dużej i średniej wydajności miała za zadanie wypompowywanie  wody z zalanych  przez powódź obszarów, jak również podwyższanie wałów przeciwpowodziowych.  Trzecim epizodem ćwiczeń był wypadek masowy powstały na skutek zderzenia pociągu z autobusem. Ostatnim epizodem był pożar kompleksu leśnego. Ponadto dębiccy strażacy mieli za zadanie zbudowanie obozowiska z pełnym zapleczem logistycznym. Ćwiczenia  pod względem przygotowania, jak również działań wszystkich służb zostały wysoko ocenione przez zespół oceniający i obserwatorów. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim,  którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczeń.
Mrożące krew z żyłach zdjęcia można zobaczyć pod tym linkiem https://plus.google.com/photos/100143471211455019514/albums/6294131655808073137

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.