Previous
Next
Previous
Next

Apel Krajowej Izby Kominiarzy Oddział w Tarnowie

W Tarnowie powstał Oddział Krajowej Izby Kominiarzy, obejmujący swym działaniem obszar województw małopolskiego i podkarpackiego. Izba działa dla bezpieczeństwa użytkowników budynków związanych z eksploatacją przewodów kominowych i wentylacji. Współpracuje z instytucjami władzy publicznej oraz organizacjami technicznymi i społecznymi dla ochrony ludności i bezpieczeństwa publicznego w zakresie eliminacji niebezpieczeństwa zaczadzeń, pożarów od urządzeń ogrzewczych i kominowych oraz wybuchów gazu. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym kominie. Prawidłowo wykonany komin, z certyfikowanych materiałów, regularnie i właściwie konserwowany, będzie bezpiecznie służyć przez dziesięciolecia. Aby tak właśnie było, należy systematycznie, zgodnie z przepisami, czyścić przewody kominowe od palenisk opalanych paliwem stałym (węglem, drewnem) co 3 miesiące, gazem lub olejem co 6 miesięcy a przewody wentylacyjne raz w roku. Prace te powinien wykonywać wykwalifikowany kominiarz. Kontrola przewodów kominowych to kolejny, niezwykle istotny element bezpiecznego użytkowania kominów. Powinna zostać przeprowadzona co najmniej raz w roku przez mistrza kominiarskiego. Firmy ubezpieczeniowe zdają sobie sprawę, że jednym z elementów potwierdzających prawidłową eksploatację budynków jest potwierdzenie wykonania powyższych prac przez kominiarza, posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Tylko przynależność do krajowej organizacji branżowej daje gwarancję, że prace będą wykonywane przez osobę do tego uprawnioną. Dla zdrowia mieszkańców i ich dobrego samopoczucia potrzebne jest czyste powietrze i sprawne kominy. A taki stan osiągniemy poprzez terminowe wykonywanie usług kominiarskich. Krajowa Izba Kominiarzy nadzoruje i rekomenduje kominiarzy, będących jej członkami, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości co do danego kominiarza, można wystąpić z prośbą o jego sprawdzenie w oddziale regionalnym Izby.

house-roof-1378956_1920

źródło ; http://www.powiatdebicki.pl/

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.