Previous
Next
Previous
Next

Drogą św. Jakuba do Słotowej

Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej zorganizowało prawie 5-kilometrową, pieszą wycieczkę do kapliczki Matki Bożej od Czystych Wód w Słotowej. Czterdzieści osób w różnym wieku pokonało fragment drogi oznaczonej muszlą św. Jakuba (szlak pielgrzymkowy wiedzie do katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii), aby uczcić imieniny patrona m.in. pielgrzymów.
– W wyprawie towarzyszył nam kapelan towarzystwa – ksiądz doktor Jacek Soprych. Szliśmy w spokojnym tempie, a przebycie trasy zajęło nam ok. 1,5 godziny – relacjonuje Jacek Podlasek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej, które w zanadrzu ma kolejne wycieczki – do klasztoru oo. Bernardynów w Leżajsku, zamku w Łańcucie i muzeum w Markowej. Zainteresowani mogą kontaktować się z TPPiZP.
SLOY słotowA
źródło; Urząd Miejski w Pilźnie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.