Previous
Next
Previous
Next

„Igloopolanie” w stolicy Serbii oczarowali publikę

iglopolaniePoczątkiem lipca Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie” gościł w Belgradzie, gdzie reprezentował Polskę  na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego „Ponesi opanke”. Dębiczanie zostali gorąco przyjęci, a ich występy zachwyciły festiwalową publiczność.
Festiwal organizowany jest od 16 lat, patronuje mu serbskie ministerstwo kultury, którego reprezentanci podziwiali występy zaproszonych gości. Podczas pięciu dni w różnych zakątkach Belgradu prezentowały się zespoły z Rumuni, Litwy, Ukrainy, Czarnogóry, Polski oraz gospodarze imprezy.
 
 
Nasza reprezentacja skradła serca publiczności, wzbudzając niesamowity entuzjazm gdziekolwiek się pojawiła. „Igloopolanie” wystąpili m.in. w gmachu serbskiego Ministerstwa Kultury, przed stołecznym Ratuszem oraz na placu przed Kościołem Św. Savy, jednej z największych na świecie cerkwi prawosławnych, wzięli także udział w paradach po ulicach miasta, przyciągając uwagę mieszkańców regionalnymi kostiumami rzeszowskimi i krakowskimi, muzyką, śpiewem i tańcem.
Słów zachwytu i uznania nie krył Milutin Lukic, dyrektor artystyczny Festiwalu, który docenił pasję i profesjonalizm dębiczan zapraszając ich na kolejną edycję „Ponesi opanke”.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.