Previous
Next
Previous
Next

Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak gościła w Dębicy

15 lipca na zaproszenie Uczniowskiego Klubu Pływackiego „GRYF” do Dębicy przyjechała Otylia Jędrzejczak, Mistrzyni Olimpijska, Świata, Europy oraz wielokrotna Mistrzyni Polski. Tuż przed godziną 15.00 na zaproszenie burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka i władz miasta Otylia Jędrzejczyk gościła w Urzędzie Miejskim gdzie na sali sesyjnej odbyło się spotkanie z młodymi dębickimi pływakami, mieszkańcami Dębicy oraz przedstawicielami miasta i powiatu.
Podczas trwającego ponad godzinę spotkania w ratuszu Otylia Jędrzejczak odpowiadała na pytania dotyczące swojej kariery sportowej zadawane przez młodych dębickich pływaków. Jak podkreślała Mistrzyni Olimpijska na basen rodzice zapisali ją kiedy miała sześć lat i na basenie spędziła 25 lat, a pierwsze większe sukcesy przyszły po 10 latach treningów.
„Chcę powiedzieć wszystkim młodym sportowcom, żeby nigdy nie rezygnowali ze swoich marzeń, bez względu na to czy są to marzenia związane z pływaniem czy osiąganiem innych celów. Sport uczy przede wszystkim konsekwencji i determinacji i to przeniesiecie na każdą dziedzinę życia z którą w przyszłości będziecie się zajmować. A teraz jak mówił jeden z moich trenerów „bawcie się sportem”, bo im dłużej będziecie to robili tym dłużej będzie wam to wychodzić”- mówiła podczas spotkania w ratuszu mistrzyni olimpijska.
Mistrzyni olimpijska dużo czasu w swojej wypowiedzi poświęciła kwestii radzenia sobie przez młodych sportowców ze stresem podkreślając, że jest on nieodłącznym elementem rywalizacji, ale należy nauczyć się nad nim panować. Utytułowana pływaczka prowadzi m.in. fundację, która wspiera młodych sportowców organizując zajęcia redukujące stres związany z uprawianiem sportu.
Na zakończenie spotkania w ratuszu burmistrz Mariusz Szewczyk podziękował mistrzyni olimpijskiej za motywowanie młodych sportowców do intensywnej pracy i osiągania sukcesów sportowych oraz wręczył Otylii Jędzejczak pamiątkowy plakat na którym uwiecznione zostały wcześniejsze wizyty mistrzyni olimpijskiej w Dębicy i jej starty podczas zawodów odbywających się na dębickim basenie. Na dębickim basenie Otylia Jędrzejczak ustanowiła swój pierwszy w życiu rekord Polski.
Około godziny 16.30 na basenie przy ul. Piłsudskiego rozpoczął się trening zawodników UKP „Gryf” z Mistrzynią Olimpijską. W treningu wzięło udział 40 zawodników w wieku od 9 do 14 lat podzielonych na 3 grupy zaawansowania. Podczas treningu zawodnicy mogli poznać wiele nowych ćwiczeń oraz uzyskać od Mistrzyni Olimpijskiej wiele wskazówek dotyczących techniki pływania. Na zakończenie treningu zorganizowana została sztafeta 10 x 25 m. Nagrodą dla zwycięskiej sztafety było pamiątkowe zdjęcie z Otylią Jędrzejczak.
DSC01962 DSC01843

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.