Previous
Next
Previous
Next

Na podwójnym gazie – sprawcy zatrzymani

13754453_859025930870137_5477722050501317933_nW niedzielę rano policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy volkswagenem passatem wjechali w murowany śmietnik przy ulicy Sienkiewicza w Dębicy. Jak się później okazało kierowca był pijany, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.  


Zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w śmietnik oficer dyżurny dębickiej policji odebrał w niedzielę około godz. 5 rano. Policjanci na miejscu interwencji zastali już tylko sam pojazd „zaparkowany” na murze śmietnika. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch uciekających mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi przekazanemu przez zgłaszającego.

Mężczyźni początkowo twierdzili, że nic nie wiedzą o sprawie, ale jeden z nich w chwili zatrzymania trzymał w dłoni kluczyki od volkswagena. Obaj to mieszkańcy Dębicy. Badanie alkomatem u 33-latka wykazało 2,41 promila alkoholu, natomiast 37-latek miał 2,30 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali przewiezieni do dębickiej komendy i trafili do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Wczoraj 33-latek, właściciel pojazdu, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Właściciel rozbitego volkswagena decyzją sądu został objęty zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat. Ponadto wpłaci świadczenie pieniężne w kwocie 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KKP Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.