Previous
Next
Previous
Next

Oddanie ul. 1 Maja coraz bliżej

remontTrwający  od marca remont ulicy 1 Maja z przebudową wiaduktu kolejowego i budową ronda na skrzyżowaniu ul. 1 Maja i Kwiatkowskiego  powoli zbliża się do  końca. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem ulica 1 Maja zostanie ponownie oddana do użytku 1 września br.
Podczas trwających ponad 4 miesiące prac  remontowo-budowlanych przebudowano m.in. sieci sanitarne: sieci wodociągowe, gazowe, kanalizacyjne i energetyczne oraz o blisko 2 metry obniżono teren przy wiadukcie.  Stary  przejazd o szerokości około 7 metrów  został już zasypany, a do użytku przygotowywany jest nowy przejazd  pod torami o szerokości blisko 15 metrów. Dzięki nowemu, szerokiemu  przejazdowi zlikwidowane zostaną światła sygnalizacyjne i ruch który będzie teraz odbywać się dwukierunkowo. Tuż za nowym wiaduktem na ul. 1 Maja przy skrzyżowaniu z ul. Kwiatkowskiego  powstanie rondo.
Gdy zakończone zostaną prace przy ul. 1 Maja i tamten przejazd oddany do użytku rozpocznie się przebudowa ulic Konarskiego – Głowackiego – Staszica wraz z budową ronda na ich skrzyżowaniu a co się z tym wiąże zamknięcie tych ulic. Zgodnie z harmonogramem prac na przełomie sierpnia i września nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu w poziomie szyn oraz  całkowite zamknięcie ul. Głowackiego na skrzyżowaniu z ul. Konarskiego i Staszica. Prowadzone będą tutaj roboty związane z przebudową sieci sanitarnych, energetycznych i  teletechnicznych oraz budowa odwodnienia drogowego i oświetlenia drogowego. W tym terminie rozpocznie się także rozbudowa ul. Konarskiego – Głowackiego – Staszica wraz z budową ronda na ich skrzyżowaniu

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.