Previous
Next

Odpowie za zanieczyszczenie potoku

Dębiccy policjanci ustalili sprawcę zanieczyszczenia potoku Gawrzyłowskiego. Podejrzanym jest 41-letni mieszkaniec Dębicy. Za popełnienie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
W ubiegłą sobotę dębiccy policjanci zostali powiadomieni o zanieczyszczeniu potoku Gawrzyłowskiego. Skierowani we wskazany rejon, potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu strażacy prowadzili akcje oczyszczania nurtu potoku.
W wyniku prowadzonych czynności policjanci ustalili sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Dębicy. Mężczyzna tego dnia korzystał u znajomego z kanału do mechaniki samochodowej. Znajdował się on w rejonie potoku. Fakt wylania oleju silnikowego tłumaczył zdenerwowaniem z powodu awarii samochodu.  Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy.
Pracujący na miejscu strażacy zneutralizowali substancję. Prowadzone w tej sprawie postępowanie ma na celu ustalenie czy doszło do zanieczyszczenia w takiej ilości, że mogło to zagrażać życiu lub zdrowiu osób lub spowodować zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym.
Za popełnienie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
policja
źródło; http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.