Previous
Next
Previous
Next

Młodzi, chcący działać medialnie podczas ŚDM zostali posłani przez biskupa do służby

Pokażą piękno ŚDM!
Młodzi, chcący działać medialnie podczas ŚDM zostali posłani przez biskupa do służby.
W Starym Sączu, tuż obok ołtarza papieskiego, odbyło się Diecezjalne Posłanie Animatorów i Wolontariuszy Medialnych ŚDM. W spotkaniu uczestniczyły osoby, które w ciągu 3 lat przygotowań do Światowych Dni Młodzieży wzięły stały się animatorami medialnymi na szczeblu dekanalnym lub wzięły udział w szkoleniach organizowanych prze Diecezjalne Biuro Medialne. Do Starego Sącza zawitali także przedstawiciele Diecezjalnego Zespołu ds. Światowych Dni Młodzieży oraz ks. bp Leszek Leszkiewicz.
– Najważniejszym faktem medialnym jest dzielenie się świadectwem swojej wiary – mówił do młodych biskup. – Wiara nie może być naszą prywatną sprawą. Ona musi być medialna! – dodał.
Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej pracy, wręczenie legitymacji dziennikarskich i certyfikatów ukończenia szkoleń. Tego rodzaju wyróżnienie, a zarazem zobowiązanie, w Starym Sączu miało okazję odebrać blisko 90 młodych. To właśnie dzięki nim, jak podsumowywał Bartosz Ciapała, z głoszeniem Ewangelii poprzez portale społecznościowe udało się łącznie dotrzeć do miliona osób. Dzięki radiu, również powstałemu z okazji ŚDM radiu internetowemu SYNAJ, młodzi dziennikarze dotarli do blisko 20000 osób,  a o przygotowaniach w diecezji tarnowskiej można było przeczytać w blisko 400 różnego rodzaju publikacjach.
Jak zapowiedział koordynator sekcji medialnej ks. Andrzej Augustyn, najbliższe dni to nie koniec działań tych 90 wolontariuszy. W planie jest już działanie Młodzieżowej Agencji Informacyjnej, która będzie platformą tworzoną przez młodych i – przede wszystkim – dla młodych.
Angelika Biernat

1(1)
Fot. K. Antosz/ Diecezjalne Biuro Medialne

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.