Previous
Next
Previous
Next

Papież w Polsce!

13724122_1150109031719797_7211566250412087526_oW oknie na Franciszkańskiej 3 miał zjawić się o 20.00. Pierwsi chętni, by zobaczyć Piotra naszych czasów z bliska zjawili się pod kamienicą już o 9.00. Papież Franciszek ukazał się tłumom kilka minut po 21.00.
Huczne przywitanie na lotnisku w Balicach, spotkanie na Wawelu z władzami państwowymi i kościelnymi i pierwsze – nieformalne – spotkanie z wiernymi z całego świata. Tak w skrócie wyglądał pierwszy dzień wizyty Ojca Świętego w Polsce.
Chwilą ciszy i modlitwą papież uczcił pamięć zmarłego 2 lipca Macieja Cieśli, wolontariusza, który zaangażował się w oprawę graficzną Światowych Dni Młodzieży. Z przybyłymi pod słynne okno młodymi odmówił także krótką modlitwę.
– Bądźcie szczęśliwi i radośni, to jest nasz obowiązek, tych, którzy idą za Chrystusem – powiedział na koniec spotkania papież, prosząc równocześnie by szesnastotysięczny tłum nie robił dużego hałasu wracając do domu.
Angelika Biernat

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.