Previous
Next
Previous
Next

Rokosz pogroził Regule?

IMG_6994W męczącej, dusznej atmosferze odbywała się wczorajsza sesja Rady Powiatu. Mimo upału przybył na nią sam Stanisław Rokosz – twórca i nieoficjalny szef RiS, obecny był również Czesław Łączak z Prawa i Sprawiedliwości. RiS warunkowo poparł wniosek o udzielenia absolutorium staroście za 2015 roku.
Specjalnej niespodzianki nie było, chociaż atmosfera była napięta. Starosta chwalił się dokonaniami za ubiegły rok i na tę okoliczność przygotował promocyjny film, który został wyświetlony zebranym. Opozycja natomiast nie szczędziła krytyki rządzącym w powiecie. Radny Maziarka zarzucał rządzącym fatalną politykę w zakresie konkursów. „Czy zielona koniczynka w klapie, to jedyne kryterium, które ktoś musi spełniać, aby wygrać konkurs? – pytał retorycznie Maziarka. O opamiętanie zarządu w tym zakresie apelował radny Marek Jaskółka. „Czemu tak jest, że zanim ogłosicie konkurs wiadomo już jest kto będzie w nim zwycięzcą?” –  pytał Jaskółka. Również koalicyjny RiS ustami radnego Andrzeja Trzeciaka wytykał błędy staroście, udzielając jednak warunkowego poparcia wniosku o udzielenie absolutorium. Głosowaniu czujnym okiem przyglądał się Stanisław Rokosz i niespodzianki nie było. 14 radnych było za, 10 przeciw udzieleniu absolutorium.
Radny Roman Ciszek po głosowaniu oświadczył, że rezygnuje z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. – Nie jestem już członkiem Klubu PSL i moja decyzja to protest przeciw temu co dzieje się w powiecie – argumentował swoją decyzję Ciszek.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.