Previous
Next
Previous
Next

„W kraju Mieszka I” i „Monarchia wczesnopiastowska” – laureaci konkursów wyłonieni

DSCF729722 czerwca w Miejskim Gimnazjum nr 4 odbyło się podsumowanie międzyszkolnych konkursów zorganizowanych z okazji 1050 – lecia chrztu Polski: „W kraju Mieszka I” i „Monarchia wczesnopiastowska” w których wzięli udział uczniowie dębickich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
W konkursach, które były zorganizowane w trzech kategoriach wiekowych : klasy I-III szkół podstawowych („W kraju Mieszka I”- zadanie polegało na wykonaniu pacynki w stroju epokowym), klasy IV-VI szkół podstawowych („Monarchia wczesnopiastowska” – uczniowie mieli za zadanie wykonanie makiety osady, zamku) i klasy I-III gimnazjum („Monarchia wczesnopiastowska” –wykonanie makiety) wzięło udział ogółem 48 uczniów reprezentujących wszystkie typy szkół.
„Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią Polski, upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Mieszka I, ale również motywowanie uczniów do samodzielnej i twórczej pracy oraz promowanie talentów ” – mówi Andrzej Czudecki, dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Dębicy.
Na konkurs wpłynęły prace wykonane bardzo różnymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Jak podkreślają organizatorzy konkursu wszystkie zgłoszone na konkurs prace i ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie za kreatywność i ilość włożonej w wykonanie tych makiet i pacynek pracy. Dlatego też wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne i jury pod przewodnictwem Ryszarda Kucaba, dyrektora Galerii MOK zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością i dbałością o kontekst historyczny. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.
Nagrody i wyróżnienia:
I kategoria – Pacynka w stroju epokowym – klasy I-III
1 miejsce: Joanna Krzemińska z SP nr 3
2 miejsce: Milena Lubas z SP nr 3
3 miejsce: Julita Tomasik z SP nr 2
Wyróżnienia: Kornelia Pych z SP nr 2, Maja Solecka z SP nr 8, Michał Pyrchla z SP nr 5
II kategoria – Makieta – klasy IV-VI
1 miejsce: Jan Główka z SP nr 2
2 miejsce: Patryk Więcek z SP nr 2
3 miejsce: Hubert Konieczko z SP nr 2
Wyróżnienia: Gabriela Sak, Wiktoria Sak, Julia Sak z SP nr 2
III kategoria – Makieta – klasy I-III gimnazjum:
1 miejsce: Patryk Cudak, Olaf Bartnik, Kamil Krupa z MG nr 3
2 miejsce: Nikola Ciećkiewicz, Weronika Matłok z MG nr 3
3 miejsce: Joanna Czapla, Alicja Kliś, Maria Cabaj z MG nr 4
Wyróżnienia: Adam Nowak, Jakub Mucha, Piotr Stawarski z MG nr 1, Gabriel Cabaj, Weronika Dutkiewicz, Patryk Rybak z MG nr 4
Nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu wręczyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusz Kozak i dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 4 Andrzej Czudecki.
Specjalne podziękowania za współpracę przy organizacji konkursu i ufundowanie nagród dla laureatów dyrekcja MG nr 2 składa : Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Rzeszowie, Wydziałowi Promocji Miasta Dębica i firmie Tabor.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.