Previous
Next

Zbliża się V rajd turystyczny PCK

ZD(1)Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza na V Rowerowy Rajd Turystyczny PCK. Start w sobotę 23 lipca o godz. 9.00 z Placu Solidarności. Długość obecnej trasy to około 40 km, prowadzących przez Dębicę, Zawierzbie, Straszęcin, Dębicę – Kępa, Latoszyn, Gumniska, Braciejowa i z powrotem.
Rajdy PCK, to nie tylko sama jazda rowerem, to także zwiedzanie ciekawych miejsc  związanych z dziejami  historycznymi. Tak było na poprzednich wycieczkach. W rocznicę 600 lecia bitwy pod Grunwaldem dokonano objazdu wszystkich pomników związanych z tym wydarzeniem znajdujących się w rejonie dębickim. W 2014 roku trasa rajdu wiodła po miejscach gdzie  w sierpniu 1944 roku, w czasie akcji „Burza”,  zlokalizowano  punkty sanitarne  i szpitaliki polowe Czerwonego Krzyża dla partyzantów Armii Krajowej.
W ubiegłym roku min. odwiedzono Gród Słowiański w Stobiernej.
W trakcie V rajdu rowerzyści odwiedzą Muzeum Regionalne, w którym obejrzą wystawę fotograficzną Józefa Steca, działacza i pracownika dębickiego Oddziału PCK w latach 1934-1949, najwierniejszego kronikarza – fotografa dziejów miasta i regionu.
Ale to nie koniec atrakcji. Po dojechaniu do  Braciejowej, na prywatnym ranczu „Banderoza” przygotowany jest piknik z posiłkiem oraz konkurs geograficzny i gry towarzyskie.
Na rajd zapraszamy działaczy i wolontariuszy PCK, zwolenników, przyjaciół i sympatyków ruchu czerwonokrzyskiego. Ze względów organizacyjnych  i ubezpieczeniowych liczba rowerzystów ograniczona jest  do  30 uczestników powyżej 15 roku życia. Zgłoszenie udziału w rajdzie przyjmuje Zbigniew Szurek do  21 lipca 2016 roku. Tel. 692 281 948.
Obowiązkiem uczestnika jest bezwzględne posiadanie  kasku i  sprawny rower

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.