Previous
Next
Previous
Next

Zmarła Kornelia Pawlus

zmarla-kornelia-pawlusZmarła Kornelia Pawlus (ur. 9 grudnia 1921 w Pilźnie), żołnierz Armii Krajowej i członek WiN, która w tym roku otrzymała akt mianowania na stopień kapitana. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz.11 w kaplicy cmentarnej w Pilźnie.
Kornelia Pawlus za przynależność do dębickich struktur „WIN” została skazana przez komunistyczne władze wyrokiem z dnia 31.03.1949 roku na 6 lat więzienia i utratę praw publicznych na okres 1 roku. W dniu 12 maja 2015 r., wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska odznaczyła Kornelię Pawlus Krzyżem Orderu Krzyża Niepodległości za wybitne zasługi w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego w latach 1939-1956. Wówczas, to było już 22. odznaczenie, jakie przyznano Kornelii Pawlus.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.