Previous
Next

Pilzno. Festyn na 760-lecie parafii i Światowe Dni Młodzieży

pilzno-sdmOkoło 250 osób z Czech odwiedzi dekanat Pilzno w ramach Tygodnia Misyjnego podczas Światowych Dni Młodzieży. Pobyt pielgrzymów zakończy festyn parafialny, na który już dziś wszystkich mieszkańców zapraszają: proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela w Pilźnie, Dekanalny Duszpasterz Młodzieży i koordynator ŚDM – ks. Jarosław Musiał oraz burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska. Impreza odbędzie się w niedzielę, 24 lipca na pilźnieńskim rynku.
Festyn będzie również okazją do świętowania jubileuszu 760-lecia parafii. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Tuż po godz. 16 zaprezentują się uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Następnie na scenie zobaczymy mażoretki z formacji „Jupiter”, animacje w wykonaniu młodzieżowej grupy parafialnej z Pilzna, występy Sokolan, koncerty kapeli Jodłowianie i Szkoły Muzycznej KiK Muza, a także chóru działającego przy Domu Kultury w Pilźnie. Punktualnie o godz. 21 rozpocznie się Apel Jasnogórski, po którym przewidziano muzyczne pożegnanie pielgrzymów.
Podczas festynu na rynku zostaną ustawione stoiska rękodzielnicze, a także z potrawami regionalnymi,. darmowa zjeżdżalnia dla dzieci.
Młodzież z Czech podczas Tygodnia Misyjnego m.in.: zwiedzi gminę Pilzno i region tarnowski, Ciężkowice, uda się na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium w Jodłowej, będzie uczestniczyć w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty w Starym Sączu. Młodzi Czesi zamieszkają u rodzin z całego pilźnieńskiego dekanatu

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.