Previous
Next
Previous
Next

30 wspaniałych – wspaniała akcja krwiodawców

ZTS akcja - 3.08. 018
Krzysztof Szczepanek z córką Martą

3 sierpnia, po raz trzeci w br. zawitała do firmy Lerg S.A. Pustków ekipa pobierająca krew z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Do ustanowionego przy głównej bramie zakładu „krwiobusu” zgłosiło się 35 chętnych aby oddać swoją krew na potrzeby lecznictwa zamkniętego. Nie wszyscy mogli ją oddać. Po wnikliwym badaniu lekarskim tylko 30 osób została dopuszczona do jej oddania. Byli to: Remigiusz Helowicz, Joanna Kurgan, Daniel Dereń, Damian Dereń, Bartłomiej Wiater, Piotr Miazgot, Ryszard Sarama, Zygfryd Kluk, Andrzej Kusowski, Mariusz Surman, Zdzisław Kunecki, Andrzej Kowalski, Marian Łagowski, Krzysztof Stukus, Bogdan Dziuk, Andrzej Bonar, Bogdan Cieślik, Grażyna Kożuch, Jan Kaczmarczyk, Mirosław Żurek, Artur Kowalczyk, Andrzej Puzon, Ireneusz Cieśla, Mariola Cieśla, Dariusz Cieślik, Bartłomiej Nowacki, Anna Miś, Maksym Szewc, Krzysztof Szczepanek, Marta Stręk. Łącznie oddano 13 500 ml krwi, co wzbogaciło tegoroczny bilans klubu do 98 550 ml krwi.
Oprócz stałych członków Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. księżnej Heleny Jabłonowskiej, po raz pierwszy włączyła się do tej szlachetnej akcji Grażyna Kożuch.
Pustkowski Klub HDK słynie z tego, że od pokoleń w honorowym oddawaniu krwi uczestniczą całe rodziny. Było ich w przeszłości wiele i są również obecnie m.in. rodziny: Zająców, Piłatów, Rokoszów, Koperów, Helowiczów, Kluków, Dzikowskich, Pasierbów, Surmanów, Szczepanków. Do nich w ostatniej akcji dołączyli: Ireneusz Cieśla z córką Mariolą oraz bracia Dereniowie.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.