Previous
Next
Previous
Next

I po kładce …

Kładka została rozebrana w miniony czwartek. Fot. Dariusz Tyrpin
Kładka została rozebrana w miniony czwartek. Fot. Dariusz Tyrpin

Kilka dni temu została rozebrana kładka nad Wisłoką pomiędzy Pustkowem a Korzeniowem. Obiekt był w kiepskim stanie technicznym, korzystało z niego jednak sporo mieszkańców z obu brzegów Wisłoki. Stalowa przeprawa podzieliła los mostu żelaznego w Dębicy, który też kilka miesięcy temu został rozebrany.
O uratowanie mostu walczyło dziesiątki ludzi – o kładce co jakiś czas mówiono, że jest niebezpieczna, nie remontowana i tak naprawdę nie bardzo wiadomo co  nią zrobić.Trudno było też wskazać jej właściciela, co powodowało, że stalowa konstrukcja popadała w coraz gorszy stan. Zbudowano ją tuż po wojnie i zastąpiła funkcjonujące do dziś w niektórych rejonach prymitywne przeprawy promowe przez rzekę. Płynąc kajakiem po Wisłoce natknąć się można jeszcze na przeciągnięte w poprzek rzeki stalowe liny do których przymocowana jest mała łódka. W ten sposób mieszkańcy nadbrzeżnych miejscowości przedostawali się przez rzekę. Powstające po wojnie kładki miały w zamyśle ułatwić komunikację ludziom pomiędzy oboma brzegami. W miniony czwartek licząca ponad 160 metrów kładka w Pustkowie została rozebrana.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.