Previous
Next
Previous
Next

„Koperta życia” dla seniorów

koperta życiaGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy w miesiącu wrześniu rozpocznie realizację pilotażowego projektu „Koperta życia”. Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa seniorów w Gminie Dębica.
Seniorzy otrzymają specjalnie przygotowane koperty, w których zapisane zostaną ich dane osobowe oraz najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki oraz kontakt do najbliższych. Pakiet z tymi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest w każdym domu i jest łatwo dostępne. Na początek „Kopertę życia” otrzyma 1500 osób.
Dzięki umożliwieniu szybkiego dotarcia do kluczowych informacji o stanie zdrowia w przypadku udzielania pomocy osobom przewlekle chorym, starszym, samotnym przez wszelkie służby pomocowe, seniorzy będą mogli czuć się bezpieczniej, a ratownicy medyczni będą mogli skorzystać z pewnej informacji o stanie zdrowia osoby, do której zostali wezwani.
Zestaw „Koperta życia” składa się z następujących elementów:

  • Foliowa koperta odpowiednio zabezpieczona do trwałego przechowywania w lodówce, oznaczona naklejką „Koperta życia”;
  • Karty informacyjnej;
  • naklejki do umieszczenia na drzwiach lodówki.

Zakupione w ramach projektu zestawy będą dystrybuowane wśród osób powyżej 65 roku życia szczególnie wśród osób objętych wsparciem GOPS. W dystrybucji, w wypełnianiu karty informacyjnej oraz w umieszczeniu „Koperty życia” we właściwym miejscu odpowiadać będą pracownicy socjalni GOPS w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.