Previous
Next
Previous
Next

Ukradł telefon, bo potrzebował prezentu dla swojej dziewczyny

policjaDębiccy policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Ukrainy, który na ul. Wielopolskiej wyrwał torebkę idącej kobiecie. Wewnątrz poza dokumentami był telefon komórkowy o wartości 700 zł. Sprawca chciał w ten sposób zrobić prezent swojej dziewczynie. Został już zatrzymany i przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Do kradzieży doszło około godz. 23 w sobotę 30 lipca. Idąca samotnie 30-letnia kobieta zauważyła, że podąża za nią mężczyzna w kapturze. W pewnym momencie podbiegł do niej i wyrwał jej torebkę, w której miała dokumenty, portfel z pieniędzmi w kwocie około 30 złotych oraz telefon komórkowy. Napastnik uciekł w kierunku ulicy Rzeszowskiej. Po jakimś czasie ktoś znalazł w parku torebkę pokrzywdzonej z dokumentami oraz portfelem. Brakowało pieniędzy oraz telefonu.
Dębiccy policjanci szybko ustalili, iż sprawcą tej kradzieży może być przebywający czasowo w Dębicy 22-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do dokonania czynu. Wyjaśnił, iż przed wyjazdem na weekend do domu, chciał kupić swojej dziewczynie prezent w postaci telefonu, gdy okazało się, że nie ma na tyle pieniędzy, wpadł na pomysł, aby zdobyć telefon w inny sposób. Wyjeżdżając w piątek do swojego miejsca stałego zamieszkania zabrał skradziony telefon i wręczył go znajomej. Powiedział, że kupił go dla niej w Polsce.
Zadeklarował, że gdy pojedzie ponownie na Ukrainę odbierze dziewczynie aparat i zwróci go właścicielce. Podczas przesłuchania zapewniał, że żałuje tego co zrobił i chce poddać się karze. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolnośc

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.