Previous
Next
Previous
Next

Od września dodatkowe oddziały przedszkolne

gminapilznoW nowym roku szkolnym zostaną utworzone dwa dodatkowe oddziały przedszkolne – przy Zespołach Szkół w Dobrkowie oraz Słotowej. Oferta jest skierowana do rodziców dzieci w wieku 3-4 lat, które nie zostały objęte wychowaniem przedszkolnym ze względu na brak miejsc w placówkach, czego powodem jest pozostanie sześciolatków w przedszkolach. Pobyt dziecka w wymienionych oddziałach będzie bezpłatny.
Wychowankowie będą realizować podstawę programową w ramach codziennego, 5-godzinnego pobytu w oddziale oraz korzystać z zajęć dodatkowych, to jest: logopedycznych, plastycznych, gimnastyki korekcyjnej, rytmiki. Oddziały przedszkolne zapewnią również wyżywienie podopiecznym.
Utworzenie oddziałów jest możliwe dzięki pozyskaniu przez gminę Pilzno dofinansowania w wysokości 456 tys. zł na realizację projektu pt. „Przedszkolaki w gminie Pilzno”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
Przypominamy, że lokalny samorząd zdobył również (niezależnie od wyżej opisywanego projektu) ponad 283 tys. zł dofinansowania na rozbudowę i przebudowę przedszkola w Dobrkowie. W wyniku inwestycji przedszkole będzie mogło utworzyć nową grupę dla 25 dzieci.
źródło;Gmina Pilzno
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.