Previous
Next
Previous
Next

Cyklokarpaty w wielkim stylu powróciły do Gminy Dębica

DSC03446Maraton Rowerowy Cyklokarpaty po czteroletniej przerwie powrócił w wielkim stylu do Gminy Dębica a dokładnie do Pustkowa – Osiedla. 27 sierpnia br., Pustków-Osiedle stał się kolarską stolicą Podkarpacia dzięki czemu mogliśmy ponownie podziwiać ogromną ilość kolarzy, którzy wzięli udział w kolejnej rundzie Cyklokarpat. Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica , Klubu Sportowego Chemik Pustków i właścicieli Cyklokarpat oraz władz samorządowych Gminy Dębica, Gminy Ostrów oraz Gminy Niwiska udało się zorganizować zawody na tak wielką skale, a przy tym podołać wszelkim oczekiwaniom uczestników Maratonu.
Po tym jak wszyscy kolarze zarejestrowali się w biurze zawodów, nastąpiło oficjalne otwarcie którego wspólnie dokonali Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, Wójt Gminy Ostrów – Piotr Cielec, Przewodniczący Rady Gminy Dębicy – Piotr Żybura, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński wraz z zaproszonymi gośćmi Dyrektorem Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica – Marcinem Ciszkiem, Zastępcą Burmistrza Miasta Dębica – Wojciechem Iwasieczko, V-ce Przewodniczącym Rady Powiatu Dębickiego – Andrzejem Trzeciakiem, Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Powiatu Dębickiego – Jackiem Drobotem, którzy jednomyślnie stwierdzili, że podjęcie się tak wspaniałej inicjatywy jaką jest organizacja Maratonu Rowerowego Cyklokarpaty na pewno jeszcze w większym stopniu przyczyni się do popularyzacji jazdy na rowerze oraz propagowania zdrowego trybu życia i podjęcia aktywności fizycznej.
Na każdym Maratonie Rowerowym zawodnicy mają do wyboru 3 różniące się długością i stopniem trudności trasy. W Pustkowie-Osiedlu trasa Hobby liczyła – 29 km, Mega – 60 km, Giga – 85 km. Dodatkowo w czasie gdy kolarze pokonywali kolejne metry, na przygotowanej trasie mini XC najmłodsi entuzjaści jazdy na rowerze brali udział w zawodach Junior XC Race – do 13 roku życia.
W tym dniu do Pustkowa-Osiedla przyjechało 579 zawodników z różnych stron Polski największe grupy kolarzy pochodziły m.in.: z Krakowa, Rzeszowa, Sanoka, Łańcuta, Leska, Krynicy-Zdrój, Dukli, Jasła, Krosna, Wojnicza, Sandomierza, Tylicza, Tarnowa, Strzyżowa, Jedlicz, Lubczy, Wiśniowej, Przemyśla, Nowego Sącza, Lubienia, Gorlic, Chorzelowa, Białegostoku, Komańczy dodatkowo gościliśmy jednego kolarza z Białorusi oraz po dwóch z  Czech i Słowacji. Sprawiając tym samym, że etap w Pustkowie-Osiedlu nabrał międzynarodowego charakteru.
Tegoroczna trasa Cyklokarpat przebiegała przez tereny leśne Gminy Dębica, Gminy Ostrów oraz Gminy Niwiska, rozpoczynając się i kończąc na terenie obiektu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy w Pustkowie-Osiedlu na terenie którego było zlokalizowane miasteczko zawodów. Połączenie pięknego leśnego krajobrazu z bardzo dobrą bazą sportową tj.: boiskiem sportowym, bieżnią lekkoatletyczną, boiskiem wielofunkcyjnym, boiskiem ORLIK wraz z Kompleksem Basenów „NEMO” idealnie wpasowywały się w tak duże wydarzenie sportowe pokazując tym samym, iż inwestycje w rozwój infrastruktury sportowej przynoszą zamierzone efekty i przyczyniają się do popularyzacji sportu i zdrowego trybu życia.
Cyklokarpaty są kolejną imprezą sportową, która na stałe wpisuje się do kalendarza organizowanych na terenie Gminy Dębica przedsięwzięć sportowych. Mamy nadzieję, że z roku na roku będziemy gościć coraz większą grupę kolarzy, zapewniając ze swojej strony, iż dołożymy wszelkich starań, by przyjazd do Gminy Dębica na długi czas pozostał w pamięci wszystkich uczestników, tym samym zachęcając do kolejnych odwiedzin naszej gminy podczas organizowanych kolejnych imprez sportowych i kulturalnych.
W związku z porozumieniem z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gminą Dębica, Gminą Ostrów, Gminą Niwiska oraz Klubem Sportowym Chemik Pustków, ustalono że w 2017 roku Maraton Rowerowy Cyklokarpaty będzie organizowany, natomiast start i meta będą zlokalizowane na Ośrodku w Kamionce.
Serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa, które na pewno zmobilizują nas do jeszcze cięższej pracy, na rzecz organizowanych kolejnych edycji Cyklokarpat.
DSC03480 DSC03500 DSC03451
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.