Previous
Next

Drużyna Dębickich Serc

16_dds_coverHufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów, we współpracy z MOPS Dębica, organizuje w tym roku akcję charytatywną „Drużyna Dębickich Serc”, która ma na celu udzielenie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Dębicy. Tak jak rok temu – harcerze zapraszają wszystkich do współpracy.
– Hufiec ZHP Dębica ma duże doświadczenie w prowadzeniu akcji charytatywnych – czy to współorganizacji dużych ogólnopolskich projektów, jak i lokalnych inicjatyw. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant hufca – Obecnie organizujemy akcję oddolną, dedykowaną dębiczanom – tak jak w ubiegłym roku. W 2015r. zaangażowaliśmy 25 wolontariuszy, którzy odwiedzili 50 rodzin oraz osób samotnych (w sumie 150 osób). Wsparcia o wartości ok. 50 tys. złotych udzieliło liczne grono darczyńców – pojedynczych osób, grup znajomych, przedsiębiorców czy społeczności szkół – łącznie około 1500 osób. Wierzymy, że i w tym roku znajdą się osoby, które po raz kolejny pokażą, że w Dębicy jest wiele otwartych serc.
Akcja będzie polegać na przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących mieszkańców Dębicy. Paczki będą przygotowywać darczyńcy – pojedyncze osoby, grupy ludzi, firmy i inne podmioty, na podstawie zdepersonalizowanych opisów potrzebujących rodzin i ich potrzeb zamieszczonych na stronie internetowej www.debica.zhp.pl w listopadzie. Dary dostarczą wolontariusze w okresie przedświątecznym. Rodziny i osoby potrzebujące będą kwalifikowane do udziału w akcji na podstawie wywiadów prowadzonych przez wolontariuszy w rodzinach wskazanych przez instytucje na co dzień wspierające potrzebujących.
Obecnie rekrutowani są wolontariusze – mogą nimi zostać osoby od 16 roku życia, które dysponują wolnym czasem na potrzeby spotkania z potrzebującymi rodzinami, a następnie pośredniczenia w kontaktach z darczyńcą i przekazania paczek zakwalifikowanym osobom. Zainteresowani zaangażowaniem w akcję mogą zgłosić się za pomocą formularza dostępnego na stronie www.debica.zhp.pl. Jednocześnie gromadzone są informacje o potrzebujących – osobach starszych, samotnych rodzicach, a także o chorych i niepełnosprawnych. Jeśli ktoś chce wskazać potrzebującą rodzinę, to proszony jest o kontakt mailowy pod adresem debica@zhp.pl.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.