Previous
Next
Previous
Next

Kapela „Jodłowianie” na dożynkach prezydenckich w Spale

2dozynkiJak zwykle co roku do Spały na dożynki prezydenckie przyjechali reprezentanci rolników ze wszystkich województw. Wśród nich znalazła się – jako jedyna z województwa podkarpackiego – grupa wieńcowa Koła Gospodyń Wiejskich z Kurzyna – gmina Ulanów,powiat Nisko, która wykonała przepiękny wieniec dożynkowy oraz kapela „Jodłowianie” z Jodłowej.
W Miasteczku Regionów znalazły się też stoiska z Podkarpacia, które były suto zastawione.W pierwszym dniu uroczystości dożynkowych kapela „Jodłowianie” wystąpiła na scenie, co było wielkim zaszczytem – występ trwał ok. 35 minut. Następnie Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda wraz z komisją konkursową oceniała wieńce z każdego województwa, a było ich 16. Podczas oceny wieńca reprezentującego województwo podkarpackie przygrywała kapela „Jodłowianie”, która wykonała piosenkę „My są chłopcy od Rzeszowa”oraz utwór Pań z KGW z Kurzyna pt.”Andzia”. Wieniec według punktacji otrzymał II miejsce, pierwsze miejsce otrzymał wieniec z województwa Lubelskiego.
Drugi dzień był dla kapeli „Jodłowianie” wyjątkowy. Na stoisko przybył Prezydent wraz z małżonką oraz wielu Ministrów. Dla każdego gościa kapela „Jodłowianie” przygrywała tradycyjne sto lat oraz piosenki związane z Jodłowa i jej regionem . Parze prezydenckiej na tyle spodobała się oprawa uroczystości na stoisku podkarpackim, iż grupa wieńcowa z Kurzyna i kapela „Jodłowianie” zostali zaproszeni na 11 października br. do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Kapela „Jodłowanie” składa podziękowanie tym wszystkim, dzięki którym znalazła się w tak zaszczytnym gronie delegacji , m.in. Marszałkowi Urzędu Marszałkowskiego Panu Władysławowi Ortylowi, dyrektor Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem Pani Zofii Kochan, kierownikowi Rozwoju Wsi i Żywności Wysokiej Jakości Pani Dorocie Jamrozy oraz jej współpracowniczkom , staroście Niska Robertowi Bednarzowi, burmistrzowi Ulanowa Stanisławowi Garbaczowi , Firmie Taurus Stanisław Jarosz, Aleksandrze i Zbigniewowi Lejom właścicielom Zakładu Handlowo-Produkcyjno-Przetwórczego Sp.J. Leja A. I Wspólnicy oraz władzom gminy Jodłowa a szczególności Zastępcy Wójta Pani Dorocie Krzyżak.
źródło;Gmina Jodłowa
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.