Previous
Next
Previous
Next

Kapitan Wojska Polskiego w Zwierniku

14481957_1160824733982635_1254148458255190086_oZ okazji 77. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz w ramach przygotowań do nadania szkole imienia Witolda Pileckiego, w Zespole Szkół w Zwierniku odbyło się spotkanie z kapitanem Wojska Polskiego Wojciechem Grzesiakowskim.
– Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję wysłuchać relacji człowieka prześladowanego w okresie stalinowskim. W 1952 roku został on bowiem skazany na karę 9 lat więzienia za przynależność do tajnej organizacji niepodległościowej Żołnierze Wolnej Polski. Nasz gość odpowiadał na pytania uczniów – mówi dyrektor Aurelia Mącior.
Relacje kapitana Grzesiakowskiego poprzedził krótki referat na temat wydarzeń z lat 1939 – 1989 zaprezentowany przez uczennice klasy II gimnazjum. Następnie gość, dyrektor, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz uczniowie wzięli udział w zasadzeniu „dębu pamięci”, poświęconego przyszłemu patronowi placówki, czyli rotmistrzowi Pileckiemu.
źródło; Gmina Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.