Previous
Next
Previous
Next

Zlot Hufca ZHP Dębica w świecie magii

16_zlot_4W dniach 24-25 września 2016r. blisko 140 harcerek i harcezy z Hufca ZHP Dębica uczestniczyło w zlocie inaugurującym kolejny rok harcerskiej pracy. Tym razem miał on miejsce w Straszęcinie, a temat przewodni dotyczył magii.
Tradycją dębickiego hufca ZHP jest zlot organizowany we wrześniu, u progu roku harcerskiego, gdzie spotykają się wszystkie drużyny, aby wspólnie uczestniczyć w szeregu zajęć, zawierać nowe znajomości i przeżyć przygodę. W tym roku gościnnie w zlocie uczestniczył patrol z pilźnieńskiego hufca.
Tegoroczny zlot miał miejsce w Straszęcinie, dokąd harcerze dotarli w sobotę rano. Tam, po zakwaterowaniu, rozpoczęła się kilkugodzina gra terenowa po okolicy. Na trasie patrole harcerskie czekały różnorodne zadania, które miały sprawdzić ich sprawność, wiedzę i umiejętności. Po obiedzie poszczególne grupy udały się na zajęcia warsztatowe, mające rozwijać m.in. umiejętność pracy w grupie, sztukę dyskusji czy też tworzenia masek solnych. Wieczorem odbył się kominek poświęcony dębickim Szarym Szeregom, a po nim wszyscy bawili się podczas czarodziejskiego balu.
W niedzielę wszyscy uczestnicy zlotu udali się do Dębicy, gdzie wzięli udział w uroczystościach z okazji rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz Szarych Szeregów. Następnie, na terenie Miejskiego Gimnazjum nr 1, odbyl się apel kończący zlot.
Ogłoszono m.in. wyniki zlotowej rywalizacji. Zwyciężyła 12 Dębicka Drużyna Starszoharcerska „Groń”, drugie miejsce przypadło 5 Dębickiej Drużynie Wędrowniczej „Sprzysiężeni”, a trzecie 27 Drużynie Starszoharcerskiej „Skała”. Podano także rezultat współzawodnictwa drużyn dębickiego hufca w poprzednim roku. Miano Brązowych Drużyn zdobyły: 5 Dębicka Drużyna Wędrownicza „Sprzysiężeni”, 10 Dębicka Drużyna Harcerska „Ślad” i 55 Dębicka Drużyna Starszoharcerska „Gawra”. Komendant hufca poinformował też o wyniku głosowania w plebiscycie na Drużynowego Roku (została nim pwd. Magdalena Marszałek HO z 10 Dębickiej Drużyny Harcerskiej „Ślad”) oraz Instruktora Roku (laur przypadł pwd. Natalii Lewickiej HO – drużynowej 8 Dębickiej Drużyny Harcerskiej „Improwizacja”).
Zlot przygotowała kadra Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika, komendę imprezy tworzyli: pwd. Szymon Dymiński HR (komendant), phm. Karolina Cichowska-Gałka HR (zastępca), Anita Pustułka (kwatermistrz) i Natalia Czaja (oboźny). Zlot był współfinansowany przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.
16_zlot_5 16_zlot_6

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.