Previous
Next
Previous
Next

Otwarcie Biblioteki Pedagogicznej w budynku dworca PKP już w poniedziałek

debicaW poniedziałek 26 września rozpoczyna działalność w budynku PKP przeniesiona tam z ul. Kościuszki Biblioteka Pedagogiczna w Dębicy.

 Mieszkańcy miasta i powiatu będą mogli z niej korzystać w większym wymiarze czasu niż dotychczas. Do ich dyspozycji będzie 30 tysięcy pozycji książkowych i czasopism.

Zlokalizowana na I piętrze budynku dworca PKP Biblioteka Pedagogiczna będzie czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 10.00 – 18.00, w środy od 9.00 – 15.00, a w soboty od 9.00 – 13.00.
„To dłużej niż gdy placówka funkcjonowała przy ul. Kościuszki, bo wówczas w środy biblioteka w ogóle nie była otwarta” – mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty pod którego administrację przeszła biblioteka pedagogiczna.
W bibliotece, dla której przeznaczono powierzchnię blisko 150 metrów kwadratowych będą pracowały dwie panie bibliotekarki i jedna pani zajmująca się obsługą. Do dyspozycji mieszkańców miasta i powiatu będzie 30 tysięcy pozycji książkowych i czasopism. Czytelnicy będą mogli korzystać z katalogu alfabetycznego i katalogu rzeczowego, aby odnaleźć interesującą ich książkę. Czasopisma są natomiast skatalogowane w kartotece zagadnieniowej. Użytkownicy będą mogli także skorzystać w bibliotece z komputerów i także w sieci poszukać interesującej ich pozycji książkowej. Książki można będzie wypożyczać już od najbliższego poniedziałku 26 września.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.