Previous
Next
Previous
Next

Zdewastowali ogródki działkowe w Pustkowie

14429272_1216644685043790_1681552097_nKażdy chce mieć swój mały skrawek zieleni. Ogródki działkowe są spełnieniem marzeń dla osób na co dzień mieszkających w blokach. Ludzie inwestują swój czas i pieniądze, aby te małe działeczki wyglądały kolorowo, estetycznie i przytulnie. Niestety nagle cały trud idzie do kosza, bo nagle przychodzi ktoś kto wszystko niszczy…
Do napisania tego artykułu zainspirował nas wpis Ewy Król z Pustkowa.
– „W niedzielę ktoś zdemolował kilka działek… Działka mojej Mamci wygląda jak pobojowisko. Połamane krzewy, poobcinane kwiaty (jakby ostrym narzędziem – maczetą, nożem, czy czymś podobnym), młode drzewko czereśni wykopane (przypadkiem nie schowałyśmy łopaty – i ona właśnie została użyta), młoda wiśnia całkiem połamana, dołki w trawniku (też ową łopatą), ścieżka ułożona przez moją Mamę z kamieni podziurawiona (kamienie walają się luzem po całej działce), w beczkach była ziemia z kompostu – powyrzucana jest na trawnik, nawet deszczówkę z beczek powylewali.
Ech. Komu się nawet chciało, tyle szkód. Człowiek się stara, pracuje w pocie czoła – ma coś swojego, co daje mu radość i pozwala się uśmiechać – i przychodzi taki „ktoś” jeden z drugim – że tak nazwę DUPEK i niszczy wszystko w jednej chwili. A żeby Ci tak ktoś zniszczył Twoją ukochaną komórkę, aparat, rower, deskę, żeby zniszczył Twoją ukochaną rzecz, która daje Ci radość. Pomyślałeś człowieku – że Twoi szanowni rodzice się za Ciebie wstydzą? A nie, sorry – przecież Ty nie masz szacunku do drugiego człowieka! ”
Czytając, to czuliśmy żal . Tyle pracy na marne.  Sprawco, czy pomyślałeś, jak poczuje się właściciel/właścicielka tego ogródka? Jak bardzo będą rozczarowani i zdruzgotani? Przyszło Ci na myśl, że jedna z tych działek mogła być dla kogoś wszystkim co najdroższe? Ile to starszych ludzi czerpie siłę do życia właśnie z uprawy tych małych skrawków zieleni? Czym Ci zawiniły kwiaty , drzewa, czy ścieżka z kamienia,że musiałeś je zniszczyć?
Winny sam się nie przyzna, może Policja coś zdziała, częściej patrolując takie okolice, może gmina się zainteresuje i zainwestuje w monitoring , a może ktoś zmądrzeje i nigdy więcej nie powtórzy takiego numeru. Jak narazie są to same „może”.
Jeśli się nudzisz, nie masz nic do zrobienia i potrzebujesz się wyżyć to idź do Psiego Azylku u Jakuba w Brzeźnicy. Daleko nie jest. Weź te małe opuszczone psiaki na spacer, wyszalej się z nimi, pobiegaj, pobaw się. Ty się odprężysz i zwierzak będzie szczęśliwy. Pomaganie to cudowna rzecz – wciąga i sprawia , że robi się miło na sercu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.