Previous
Next
Previous
Next

70 lat KGW w Łękach Górnych

koloKoło Gospodyń Wiejskich w Łękach Górnych świętuje 70-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczystość w miejscowym Domu Ludowym. Nie zabrakło wymiany doświadczeń, pomysłów, wspomnień oraz podziękowań. O dobry humor uczestników zadbali uczniowie, prezentując scenkę kabaretową.
– Zawsze przygotowujemy coś nowego. Przed laty, kiedy trudno było kupić kurczęta i gęsi do dalszego chowu, to gospodynie zajmowały się hodowlą. Przetrwaliśmy najtrudniejszy moment w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy na znaczeniu traciły Kółka Rolnicze, a działalność KGW stała pod znakiem zapytania – mówi Maria Kusza, prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Łękach Górnych. Panie zasłynęły z organizacji „dziecińców”, czyli zajęć dla najmłodszych mieszkańców wsi podczas wakacji. Obecnie KGW organizuje szereg inicjatyw, w tym m.in. spotkania z fachowcami, szkolenia, uczestniczą w różnych kursach, a także wyjeżdżają – np. do teatru.
Do KGW w Łękach Górnych należą: prezes Maria Kusza, zastępca prezesa Kazimiera Pyrchla, sekretarz Stanisława Jargas, skarbnik Teresa Kowal i członkowie: Barbara Barnaś, Barbara Buras, Barbara Sutkowska, Urszula Kozioł, Zofia Gal, Stanisława Jeleń, Teresa Rataj, Jolanta Radoń, Elżbieta Miczek, Eleonora Kiełbasa, Krystyna Karaś, Maria Jargas, Wanda Smutek, Irena Smoter, Zofia Kozioł, Józefa Czyrnia, Kazimiera Kula, Maria Kozioł, Teofila Podraza, Elżbieta Pyrchla, Mariola Szanduła, Barbara Błońska, Zofia Ziaja, Halina Buras i Krystyna Brudny.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.